KESOTO Огледало Флеш Diffuser Рефлектор Ублажување на Тешките Удари за D700 D300 7D 70D 700D 60D 600D Фотографи Патници

KESOTO Огледало Флеш Diffuser Рефлектор Ублажување на Тешките Удари за D700 D300 7D 70D 700D 60D 600D Фотографи

Достапно за вашата нарачка
DEN 254.40
Залиха:

Одговара за оние кои се уште се потпираат на нивните DSLRs летаат надвор трепка кога пукање во затворен простор во авто мод.Тоа е економично решение за природен изглед отскокнување флеш и дигитална фотографија осветлување.Тоа насочува груби светлина од вашиот камери се изгради во летаат надвор флеш на плафон или на ѕид и така омекнува сенки, за производство на јасни, добро осветлена производ фотографија.Огледало Тип Флеш Diffuser лизга над вашиот за камери летаат надвор флеш да се даде про-како осветлување резултати.Таа потоа ќе го омекнува сенки, намалување на заслепувачка светлина и произведува јасни, добро осветлена фотографија.Опис : - Таа потоа ќе го омекнува сенки, намалување на заслепувачка светлина и произведува јасни, добро осветлена фотографија. - Огледало Тип Флеш Diffuser лизга над вашиот за камери летаат надвор флеш да се даде про-како осветлување резултати. - Тоа насочува груби светлина од вашата камера е да се изгради во летаат надвор флеш на плафон или на ѕид и така омекнува сенки, за производство на јасни, добро осветлена производ фотографија. - Тоа е економично решение за природен изглед отскокнување флеш и дигитална фотографија осветлување. - Одговара за оние кои се уште се потпираат на нивните DSLRs летаат надвор трепка кога пукање во затворен простор во авто мод.Спецификација : - Материјал : Пластика - Size : 75x60x110mm/2.95x2.36x4.33inch - Боја : Црна - Тежина : 95g Package Вклучува : 1 Piece Flash Diffuser Reflector Note : дозволете малку 0-1cm разликата се должи на рачно мерење.Бои може да изгледа различно во зависност од светлината и како на листата се гледа.Ви благодариме за вашето разбирање и внимание.Ви посакувам пријатен шопинг искуство!.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата