HPS SLTC-300 Пролет Натоварен од Нерѓосувачки Челик, Т-Топ Менгеме SAE 68 за 2.75 ID Црево, Ефективна Големина 3 - 3.31, полски, 1 Парче

HPS SLTC-300 Пролет Натоварен од Нерѓосувачки Челик, Т-Топ Менгеме SAE 68 за 2.75 ID Црево, Ефективна Големина

Достапно за вашата нарачка
DEN 283.44
Залиха:

SAE #68. Ефективна дијаметар опсег : 3" - 3.31" (76mm - 84mm).Номинален дијаметар : 3-1/8".се вклопува 2.75" ID HPS Силиконски Црева.Max.Вртежен момент спец : 75 во.Lbs.Цинк Позлатен Т-топ, Орев и Извори.Обезбеди униформа запечатување притисок за позитивна сигурен печат.Солидна бендови се спречи Црево extrusions, и заоблени Бенд рабовите заштита на меки Снег материјали.Дизајниран за Употреба на високи вибрации и голем дијаметар апликации како што се воздухот кулер систем (ЦАЦ), авиони, автомобили, тешки камиони, индустриски, водовод, Морски индустрии.HPS Нерѓосувачки Челик Пролет Натоварени Т-Топ Менгеме 2.99"-3.31" (76mm-84mm) за 2.75" инчен ID црево овозможува голема сила и 360 степени печат.Додадена пролет е таму за да автоматски се приспособува на менгеме дијаметар да се компензира за експанзија и контракција на црева кога температури или притисок се променат.HPS пролет натоварени стеги се обновливи.Дизајн да ги исполнуваат или надминуваат индустриски одделение спецификација.На стеги има лебдечки мост и валани рабовите за да се заштитат меки снег.Заклучување орев има најлон вметнете за да го спречи од правење резервни надвор.Стегнете со 7/16 инчен штекер клуч.На HPS постојана тензија т гром стеги се широко се користи во цената воздушен кулер систем (цац), авиони, автомобили, камиони и тешки возила, индустриски, хардвер/водовод, и морски индустрии.Техничка Спецификација : Големина #68. Ефективната Големина Опсег : 2.99"-3.31" (76mm-84mm).Супериорен заварени изградба.Лебдечки мост и валани рабовите за да се заштитат мека црева. 3/4 инчи широк 300 Серија од Нерѓосувачки Челик Бенд и Trunnion.Цинк Позлатен Т-топ, Орев и Извори. 7/16 инчен главата Најлон Орев.Max.Вртежен момент Спец : 75 во.lbs.Количина : 1.

Кон својствата

Size #68. Effective Size Range:
2.99-3.31 (76mm-84mm). Superior welded construction. Floating bridge and rolled edges to protect soft hoses. 3/4 inch wide 300 Series Stainless Steel Band and Trunnion. Zinc Plated T-bolt, Nut and Springs. 7/16 inch head Nylon Nut. Max. Torque Spec

Најдобри предлози во категоријата