Зелен Чај Маска Стап, Длабоко Чистење Smearing Глина Маска, Moisturizes Масло Контрола, Навлажнувачки Негување на Кожата, Погодна за Сите Типови на Кожа

Зелен Чај Маска Стап, Длабоко Чистење Smearing Глина Маска, Moisturizes Масло Контрола, Навлажнувачки Негување

Достапно за вашата нарачка
DEN 215.76
Залиха:

Ве молиме чувајте го производот подалеку од деца и Ако вашите очи случајно допре тоа, ве молиме исплакнете со вода.Тоа е погоден за носење надвор од дома, на патување, бизнис патување, и др.Зелениот чај солидна чистење маска содржи екстракт од зелен чај, кој може ефикасно чистење на порите на кожата, длабоко се исчисти кожата од нечистотии, се приспособат на кожата вода и масло рамнотежа, го надополнува влага на кожата, и го негуваат кожата.Тоа може да се користи од страна на секој тип кожа.УНИКАТЕН ДИЗАЈН : Колона во облик на дизајн, мали и лесни, го носат со вас, ја стави во вашата торба или куфер во секое време. Спин од паста и се однесува на лице.Сува кожа : се Препорачува да користите интервалот е 1-2 пати неделно.Навлажнувачки, тоа може ефикасно да се намали blackheads, контрола на нафта, подобрување на лицето униние, и заличи тонот на кожата.ПРИЈАТЕЛСКИ ПОТСЕТНИК : Тест на производот на мал дел од кожата пред употреба и да се престане со користење на производот доколку има алергиска реакција.Ве молиме имајте на ум : се Користи зелен чај чистење солидна маска интервал на време : Мрсна кожа : се Препорачува да користите интервалот е 2-3 пати неделно.ПРИРОДНИТЕ СОСТОЈКИ : Зелен чај чистење маска стап содржи екстракт од зелен чај, витамин E, глицерин; екстракт од зелен чај може да длабинско чистење на лицето, контрола на нафта, негуваат кожата и подобрување на кожата услови.Совршен за патување, Тоа може да ги исполни вашите чистење потреби, без разлика дали сте дома или надвор.Порите се отворени, по употреба и можете да продолжите да ја користите astringent маска за да се намали порите и намалување на појавата на blackheads & акни.Погоден за сите типови на кожа.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата