Џеб Size 8-Цифрениот LCD Дисплеј Калкулатори Батеријата Соларни Двојна Моќ Мини Десктоп Апликацијата за Домашната Канцеларија Училиште Бизнис Патување Сметководство

Џеб Size 8-Цифрениот LCD Дисплеј Калкулатори Батеријата Соларни Двојна Моќ Мини Десктоп Апликацијата за Домашната

Достапно за вашата нарачка
DEN 719.76
Залиха:

Избрани боја мини калкулатори : ќе добиете 16 парчиња џеб големина калкулатори во 8 различни бои (виолетова, жолта, сина, темно сина, бела, црна, црвена, зелена), различни бои и доволно количина за да се задоволат секојдневните потреби.Џеб големина : овие цифра LCD дисплеј калкулатори мерка за 4.52 x 2.56 x 0.79 инчен/ 11.5 х 6.5 х 2 см секој, погодно за чување и носат со вас, погодна за двете канцеларија на персоналот и студентите, исто така, добар избор за бизнис патување, патување и повеќе.Квалитетот направи : овие мини основните калкулатори усвојување на доверлив материјал, со копчиња удобно да се допре, широк тастатура и воскресна копчиња ви помогне да притиснете на копчињата точно, не е лесно да се пробие и да се носат, погоден за континуирана употреба; Внимание : батерија (не се вклучени) управува, треба да се подготви 1 парче Број 5 батеријата на вашиот сопствен пред да го користите.Внимателен дизајн : овие мини калкулатори функција на 8-битни LCD дисплеј со мемориска функција, конфигуриран со разумна мулти-функција на дизајнирање вклучувајќи прилог, одземање, множење, поделба, износ, процент, квадратен корен, копчињата и M+/М-/MRC да ги задоволи секојдневните потреби.Широк спектар на апликации : овие 8-цифрениот џеб калкулатори може да ги исполни вашите функционални потреби во класата, секојдневно користење, исто така погоден за образование, дома, на патување, финансиската индустрија, исто така можете да ги испратите како практичен подарок за пријателите, студентите и повеќе.Функција : десктоп едноставна калкулатори имаат богата боја и повеќе основни функции дизајни, доволно за да се задоволат вашиот разни секојдневно го користи, мали димензии и мала тежина за вашиот лесно носење, може да бидат сигурни да го користите.Карактеристики : Материјал : пластични Боја : виолетова, жолта, сина, темно сина, бела, црна, црвена, зелена Големина : 4.52 x 2.56 x 0.79 инчен/ 11.5 х 6.5 х 2 см Пакетот вклучува : 16 x Џеб големина калкулатори Белешки : Прирачник за мерење, ве молиме овозможи мало грешки на големината.Бојата може да постои мала разлика поради различни екранот се прикажува.Батеријата не е вклучена.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата