Смит 50264 Прилагодливи Прирачник Нож Острилка

Смит 50264 Прилагодливи Прирачник Нож Острилка

Достапно за вашата нарачка
DEN 1392.00
Залиха:

Sharpens широк спектар на ножеви; брзо Ќе се изостри многу досадна или оштетени ножеви.Две фаза острат за стандард ножеви (груб и парична казна); Serrated сечилото острилка (фиксна агол).Може да се користи за да се задржи на работ на ножеви, кои се веќе остар.Лесно прилагодување knob им овозможува на заострување на широк спектар на агли (14 степен/страна 24 степен/страна).Заменливи абразивни компоненти; Мек зафат рачка; Не се лизга гумени нозе.Pro Series - Се Повлече-Преку Прирачник Нож Острилка. 10 1/2" во целина.Сива и жолта состав домување со мек зафат се справи.Нуди две фази на острат (груба и фина) за сите видови на straight edge ножеви со мелење на двете страни на ножот и фиксна-агол слот за острење serrated работ ножеви.Sharpens широк спектар на ножеви со едноставно прилагодување на агол на абразивни компоненти за да одговара на аголот на фабричките мелење.Само го вклучите бирање на еден од 6 агли се нудат, потоа повлечете го нож преку соодветниот слот(s).Висат пакуваат.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата