Sani Професионални P22884CT Sani-Платно за Дезинфекција Површината Брише, 7 1/2 x 5 3/8, 200 на Канистер (Случај на 6 Канистри)

Sani Професионални P22884CT Sani-Платно за Дезинфекција Површината Брише, 7 1/2 x 5 3/8, 200 на Канистер (Случај

Достапно за вашата нарачка
DEN 10799.76
Залиха:

Ефикасен против бактерии и вируси вклучувајќи H1 N1, MRSA, E. coli, salmonella, стафилокок, pseudomonas и грип.Убива 99. 9% од бактериите во 15 секунди.Не-алкохол формула чисти и disinfects.Реден број на модел : NICP22884 CT.Sani Професионални Дезинфекција Мулти-Површина Брише (порано Sani Крпа Брише) нудат сите дезинфекција моќ треба да се спречи ширењето на бактерии на високо допир површини.Овие дезинфекција брише убие 99. 9% од бактериите во само 15 секунди*, плус тие се кајгана-слободни и алкохол-free, што ги прави user-friendly па вашите вработени ќе бидат мотивирани да disinfect редовно.ПОБЕДИ НА НАСТИНКА И ГРИП ВИРУС.Sani Професионални Дезинфекција Мулти-Површина Брише се покажаа како ефикасни против широк спектар на бактерии и вируси, вклучувајќи ги и настинка и грип вируси и заеднички бактерии како salmonella, E. coli, и MRSA*.Заштита на вашиот објект, вработени и гостите за време на настинка и грип сезона и disinfect најчесто се допре области со Sani Професионални Дезинфекција Мулти-Површина Брише.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата