EKLIND 14634 17 MM Долга Серија Хексадецимален-L Копче ален клуч

EKLIND 14634 17 MM Долга Серија Хексадецимален-L Копче ален клуч

Достапно за вашата нарачка
DEN 305.28
Залиха:

НАПРАВЕН ВО АМЕРИКА - Висок квалитет, Индустриски Одделение Професионални Алатки направени во U. S. A. Долго Рака=9.69 во Кратки Рака=2.42 во.EKLIND хексадецимален копчиња (allen клучеви) се користи за да се вози внатрешни хексагонални штекер (allen главата) сврзувачки елементи.ОПТИМАЛНА СИЛА - Овие EKLIND алатки се направени со EKLIND Легиран Челик што е топлина третираат, угасне и зацврстен за оптимална сила, вртежен момент и еластичност за безбедност и прекриена со ' рѓа отпорни заврши.Ги ИСПОЛНУВА ИЛИ го НАДМИНУВА СИТЕ ПРИМЕНЛИВИ СТАНДАРДИ - EKLIND алатки ги исполнуваат или надминуваат стандардните прописи утврдени во ANSI, ASME, Ro HS, ДОФАТ, CA Проп 65 и Дод-Френк Конфликт Минерали Законодавство.EKLIND АЛАТКА КОМПАНИЈА е Америка водечки производител на високо квалитетни, индустриски одделение хексадецимален копчиња, направени со гордост во U. S. A. уште од 1950 година. На EKLIND 14634 17 MM Долга Серија Хексадецимален-L Копче ален клуч ги исполнува повеќето строгите барања на професионални механика, tradespeople, не-го-yourselfers и хобисти. -Дизајниран со топката профил на долга рака. -Обезбедува 360 степени на ротација на до 35 степени агол. -Incluldes на брус-бесплатно кратко рака, му овозможува на корисникот да се применува максимален вртежен момент на потребните апликации. -Множества се достапни во различни инчен и метрички големини. -Се поставува, исто така, се достапни во различни Долга, Светла, Екстра-Долги Светла, и Stubby серија. -Нови клучеви се во согласност со Eklinds високи стандарди за квалитет за увери задоволството на клиентите.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата