Зрачење Сигнализација Избрише Тест Плоча за Ranger, 304 од не 'Рѓосувачки Челик 0.025 Дебела, 3.1 x 4.46 x 0.41, Сребро (WIPETESTPLATE)

Зрачење Сигнализација Избрише Тест Плоча за Ranger, 304 од не 'Рѓосувачки Челик 0.025 Дебела, 3.1 x 4.46 x 0.41,

Достапно за вашата нарачка
DEN 895.68
Залиха:

Ги тестираат плоча за употреба со Зрачење Сигнализација ranger само.Плоча слајдови лесно врз телото на ranger зрачење детектор.Плоча е направена од нерѓосувачки челик за издржливост и чистење.Отстранлив плоча за општа анкетирање или деконтаминација.На избрише плоча може да се користи со ranger зрачење детектор за да го заштити од оштетување и да се спречи контаминација за време на здравје и безбедност апликации.Нерѓосувачки челик Избрише Тест плоча слајдови лесно врз Ranger позиционирање на депресија и избрише директно во предниот дел на гм цевка прозорецот на фиксна дистанца од 1 сантиметар.Избрише Тест плоча е пренослив за општа анкетирање.Избрише Тест плоча е најчесто се користи со Тест swipes да се провери површини контаминирани со radioactivity.Многу клиенти со користење на Ranger избрише Тест плоча, исто така, го користат како бета штит за 2-инчен гм детектор.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата