Sprayology Arnica Моќ - Хомеопатски Орален Спреј за Мускулите и Болки во грбот (1.38 fl мл)

Sprayology Arnica Моќ - Хомеопатски Орален Спреј за Мускулите и Болки во грбот (1.38 fl мл)

Достапно за вашата нарачка
DEN 792.00
Залиха:

ЧИСТА ARNICA МОНТАНА : Ова хомеопатски спреј е формулиран со Arnica Монтана 3x, 4x, и 6x да помогне во олеснување на симптомите на повеќе напор и физичка траума.УБЛАЖУВА БОЛКИ во МУСКУЛИТЕ & ВКОЧАНЕТОСТ : Оваа природна болка во мускулите знаците формулиран со хомеопатски Arnica Монтана помага во ублажување на болка во рацете и нозете, како и вкочанетост и weariness на екстремитетите.Го НАМАЛУВА BRUISING & ОТОК : Ова Arnica Монтана спреј може да се зема или орално или применета локално за да сајтови на bruising и оток да помогнат да се олесни кожата.СИТЕ ПРИРОДНИ : Ова хомеопатски мускулите спреј болка знаците содржи само природни состојки и се вегетаријанци, глутен и лактоза-слободни, така што е погодна за сите диети.РЕЖИЈА УПОТРЕБА : За возрасни и деца над 12, spritz две спрејови под јазикот три пати на ден или шест пати за тешки случаи.Тоа исто така може да се распрска на местото на болка или повреда доколку кожата не е прекината или рбет.Allerg Ease.Ладно + Грип Олеснување.Sleep Ease.Digestive Ease.Партија Олеснување.Arnica Моќ.Travel Ease.течење на носот.чеша очите.осип.главоболка и кивање.Лактоза Слободни.Глутен Слободни.Сите Природни.синус метеж.achiness.треска.главоболка и треска.Лактоза Слободни.Глутен Слободни.Вегетаријанска.Сите Природни.будност.немир.емоционален стрес и анксиозност.кофеинот чувствителност.Лактоза Слободни.Глутен Слободни.Вегетаријанци.Сите Природни.подуеност.варење.грчеви во стомакот.гадење и труење со храна.Лактоза Слободни.Глутен Слободни.Сите Природни.главоболка и дехидрација.стомакот/гадење.слабите чувство.на црниот дроб.Лактоза Слободни.Глутен Слободни.Сите Природни.болка во мускулите.вкочанетост.оток од повреди.bruising.Лактоза Слободни.Глутен Слободни.Вегетаријанци.Сите Природни.замор.дехидратација.чувство на дезориентација.несоницата.Лактоза Слободни.Глутен Слободни.Сите Природни.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата