42 Инчен Тифани Стил Невидливи Тавански Вентилатор со Светла и Далечинска Контрола,Стигнале Ножеви 3 Брзини 3 Светлина Промени Fandelier Лустерот Фан,Тивок Мотор,Затвор?

42 Инчен Тифани Стил Невидливи Тавански Вентилатор со Светла и Далечинска Контрола,Стигнале Ножеви 3 Брзини 3 Светлина

Достапно за вашата нарачка
DEN 5759.76
Залиха:

【МАТЕРИЈАЛ-ТИФАНИ ТАВАНОТ FNA】 Метално тело + со Занает изработени шарени насликани + ABS стигнале ножеви + чист бакар мотор(обезбедување на моќни проток на воздух, тивко и издржливи.Со отвори, тоа може да го намали внатрешната температура на главната единица и да го продолжи животот на моторот.). 【ГОЛЕМИНА-ЗАТВОРЕН FANDELIER】42 инчи кога фан е продолжен, а 19 инчи кога фан нож се повече.Вклучува две пониски барови, еден за 4.7 инчи и други за 7.8 инчи, можете да изберете еден да се инсталира.Ова 42 инчен затворен тавански вентилатор со светлина, може да се користи за дневна соба, спална соба, трпезарија, foyer, коридор, канцеларија, кујна, ресторан. 【3 БРЗИНИ И 3 БОИ ПРОМЕНИ】Жолта / Топло бела / Бела 3 осветлување боја, Висок / Среден / Низок, 3 брзини.Можете да го користите далечинскиот управувач за да ја прилагодите брзината на ветерот и светла боја за да се направи вашата соба се повеќе и повеќе удобно.Убаво тавански вентилатор со светлина комплет за вашиот избор. 【ТИВОК МОТОР-НЕВИДЛИВИ ФАН ЛУСТЕРОТ】Моторни направен од бакар испорачува моќни воздух движење и мирен перформанси,со топлина мијалник дупка,тоа може да го намали внатрешната температура на домаќинот,го продолжи животот на моторот. 【ФАН СВЕТЛИНА ПРЕДНОСТ】Тавански вентилатор, светло е колекција од фанови и светла како Еден од на апарати за домаќинство, е нов на електрични апарати.Светла и навивачите се индивидуално контролиран, но На две различни функции на електрични комбинација заедно, се додека инсталацијата ќе бидат солидна проблем, генерално може да се користи.Име : Тифани Стил Таванот Фанови со Светлина.Димензии : 42 Инчен, 4 Стигнале Ножеви.Светлината Wattage : 36 W Мотор;Wattage : 56 W.Напон : AC 110 -120 Volts.Контрола : Далечински Управувач Вклучени.Извор на светлина : LED осветлување одбор (Вклучени).Сенка Материјал : Метал со Занает изработени шарени насликани.Сечилото Материјал : Килибар акрилик.Температура на бојата : УПТ Dimmable (3 светлина циклуси).Примена : Дневна Соба, Трпезарија, Foyer, Вила,Спална Соба,Ресторан,Хотел.

Кон својствата

Name:
Tiffany Style Ceiling Fans with Light Dimensions

Најдобри предлози во категоријата