Воздушниот Компресор Контрола на Притисокот Прекинувач, 90-120 PSI Притисок Switch Цела Регулаторот Мерачи Воздушниот Компресор Притисок се Префрлите на Контрола со Рег?

Воздушниот Компресор Контрола на Притисокот Прекинувач, 90-120 PSI Притисок Switch Цела Регулаторот Мерачи Воздушниот

Достапно за вашата нарачка
DEN 554.16
Залиха:

【ДОБРА ЗАПЕЧАТУВАЊЕ】Клипот печат усвојува v-тип запечатување прстен, добра запечатување, носат-отпорни, и стабилна. 【ВИСОКА FFLOW】Клипот структура, на проток е за 30% поголем од оној на традиционалните дијафрагмата тип, Максимален проток : 3000 L/мин. 【ВИСОКА ТОЧНОСТ】Воздушниот компресор притисок вентил за да се префрлате карактеристики висока точност и брз одговор, вентил тело структура има overflow порта, за брзо притисок за намалување на. 【ЛЕСНО ДА се ИНСТАЛИРА】Мала големина(Пакет димензии 15 x 9 x 11 см), мала тежина(650g), и лесно да се инсталира. 【ПРОИЗВОДОТ И УСЛУГАТА за ГАРАНЦИЈА】Ако имате било какви проблеми или предлози со производот, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас и ќе добиете брз одговор во рок од 24 часа и ние секогаш сме тука да ви помогнат.Клипот печат усвојува v-тип запечатување прстен, добра запечатување, носат-отпорни, и стабилна.Клипот структура, на проток е за 30% поголем од оној на традиционалните дијафрагмата тип.Вентил тело структура има overflow порта, за брзо притисок за намалување на Воздушниот компресор притисок вентил за да се префрлате карактеристики висока точност и брз одговор Мали димензии, мала тежина, и лесно да се инсталира Спецификации : Конектор : 2-G1/4 Мерач дијаметар : G1/8 Применливи Притисок опсег : 0.05-1.2 Mpa Максимален проток : 3000 L/мин Тежина : 581g Пакет се вклучени : 1 x Воздушниот Компресор Притисок Вентил за да се Префрлите.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата