Сиена Plein Уметност Стакло Палета Вметнете: Медиум, 9 x 10 Додаток за Сиена Plein Air Pochade Кутија (КТ-GP-0810)

Сиена Plein Уметност Стакло Палета Вметнете: Медиум, 9 x 10 Додаток за Сиена Plein Air Pochade Кутија (КТ-GP-0810)

Достапно за вашата нарачка
DEN 2114.40
Залиха:

Додаток за сиена plein air pochade кутија : стакло палета вметнете само.Направени со калено стакло - многу посилно и посилно од редовни стакло.Стаклото е многу масна и издржливи.Мазна заврши рабовите што ги прави безбедно да се справи и чисти.Стакло е идеална површина да се меша бојата на.Оваа Сиена Стакло Медиум Палета вметнете е додаток за сиена plein air pochade кутија.Стаклото е прекрасен површината да се меша бојата на.Тоа е многу масна и издржливи.Тоа нема да го апсорбира масло или вода во бои.И тоа е многу лесно да се чисти.На палети се направени со калено стакло, што е многу посилно и посилно од редовни стакло.Стаклото на палети, исто така, карактеристика мазна заврши рабовите што ги прави безбедно да се справи и чисти.Димензии на среден стакло палета вметнете се 9" x 10".Одговара На Сиена Plein Air Уметник Pochade Кутија Easel Медиум.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата