Pivit Супер Абсорбента Перат Водоотпорен Стол Опфаќа за Возрасни, Деца & домашни Миленици | 17 x 24 | Седиште Заштитник Влошки се Задржи Било која Површина Сува & Дамка Сло

Pivit Супер Абсорбента Перат Водоотпорен Стол Опфаќа за Возрасни, Деца & домашни Миленици | 17 x 24 | Седиште Заштитник

Достапно за вашата нарачка
DEN 500.40
Залиха:

50% Памук / 50% Полиестер.Со гордост се направени во САД!Латекс слободно и Безбедно Guard заверена состанок CPSIA барања за ortho-phthalates и extractable тешки метали.Произведено во САД.НАЈДОБАР ПОДЛОГА ШТО НЕКОГАШ ЌЕ СОПСТВЕНИ!!Со екстра големи водоотпорен 4-слој дизајн со супер мека и мазна quilted памук горниот слој, течење доказ внатрешните слоеви кои се затворени во четири големини и дното и нашите ексклузивни Pivit не се лизга на зафат не пропадна (не-лепило) поддршка.Нашите подлога е дизајниран не само да додадете удобност, но обезбеди доверба, достоинство и врвна заштита за оние кои ви значат најмногу против срамни Инконтиненција поврзани со протекување, дамки, и мириси.ЕДНА РАМПА ЗАМЕНУВА 300 DISPOSABLES - Уморни од често менување на beddings поради betwetting и инконтиненција?Обидете се на нашиот обновливи спиење душеци!Без разлика дали сте медиокритет обука на вашето дете или housebreaking ново кутре, нашите underpads задржете absorbency се мијат по мијат и се гарантирано да се задржи целосна absorbency за до 300 мие, едноставно се фрли на рампа во мие, ја собори сува, и ставете ја на кревет.Неговото толку лесно како тоа!.ПОВЕЌЕ АБСОРБЕНТА ОД 1.5 ПОВЕЌЕ ЧАШИ - Нашата болница одделение подлога може да се одржи до 8 полни чаши течност. 3 чаши повеќе од било кој бренд душек заштитник подлога.Ултра абсорбента слоеви брзо се апсорбира течности во влошки основни и disperses тоа ви даваат удобност и безбедност што треба.Пишам влошки се великодушно големина на 17in x 24in, да ги покрие голем простор на вашиот мебел или подот.Се наменети за крајна покриеност, удобност и заштита за кревети, подови, т оставете го вашиот листови или душек ранливи на протекување и stains Perfect За Кревет Мокрење, Медиокритет Обука Деца, Миленичиња и Многу Повеќе! - Нашите ултра тенок подлога дизајн го прави медиокритет обука полесно за вас и сте малку еден или ново кутре.Специјално помеша со мека премиум материјали да бидете пријател на вашиот детето кожата.Она што е во Кутијата?. 17" x 24".

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата