Современа Црна 5-Светла Стакло Лустерот,Селски Метал Pendant Осветлување,Таванот Светлина Тела Виси за Farmhouse Кујна, Дневна Соба Foyer трпезарија.Foyer Виси Светлина тела

Современа Црна 5-Светла Стакло Лустерот,Селски Метал Pendant Осветлување,Таванот Светлина Тела Виси за Farmhouse

Достапно за вашата нарачка
DEN 3335.76
Залиха:

5 Светлината Стакло Лустерот : Оваа современа Црна лустерот со големо чисто стакло нијанси,тоа е елегантен ажурирање за класични и модерни домови и слично.Тоа е совршено светло тела да се инсталира во кујна, на островот, трпезарија,дневна соба,foyers ,ходникот,спална соба,кафе бар, лоби, ресторан и секој простор ви се допаѓа.Прилагодливи Лустерот : 24"(D)×19"(H) ; Стакло сенка : 6.3"(D)×4.33"(H); Крошна : 4.72"(Д), Виси синџир:51.18"Висина прилагодливи.Сијалица Тип - E26 sockets што се компатибилни со различни блескаво, LED, CFL и халоген светилки (60 W max, крушка не се вклучени).Лустерот Карактеристики - Може да се монтира на vaulted или скатен тавани и целосно dimmable кога се користи со dimmable сијалица и компатибилен dimmer switch.Лесен за инсталација : Црна 5 светла лустерот доаѓа пре-собрани, сите што треба да направите е да се добие wired, заштеда напори и време за вас отколку да можете да се чувствуваат досадни кога инсталирање на други виси светлина тела.црна Лустерот : Оваа современа лустерот со големо чисто стакло нијанси,тоа е елегантен ажурирање за класични и модерни домови и слично.Тоа е совршено светло тела да се инсталира во кујна, на островот, трпезарија,дневна соба,foyers ,ходникот,спална соба,кафе бар, лоби, ресторан и секој простор ви се допаѓа.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата