Rypet Рефлексивни Мачка Долго Поводник - 15 FT Избега Доказ Одење Води Двор Долго Поводник Трајни Безбедно Персоналните Extender Поводник Тренинг Игра Отворено за Маче, Куч

Rypet Рефлексивни Мачка Долго Поводник - 15 FT Избега Доказ Одење Води Двор Долго Поводник Трајни Безбедно Персоналните

Достапно за вашата нарачка
DEN 239.76
Залиха:

ГОЛЕМИНА : Поводник должина : 15 ft.Ова долго мачка поводник е совршена за домашни миленичиња играње/обука/кампување/пешачење/работи/патување, слободно движење без ограничување, и контроли за домашни миленици да се избегне загубата во рамките на вашата линија на погледот.УДОБНО : мачката долго поводник е цврсти и издржливи сепак доволно светлина за да не се мачат вашата мачка.Миленичиња ќе биде среќен во роаминг надвор безбедно без трчање надвор по птици и диви животни, и без нашите очи на нејзиниот 100% од времето.Одлично за пешачење, кампување, обука, лов, двор, плажа, потсетиме обука, отворено се игра со тениски топчиња, и така натаму.РЕФЛЕКСИВНИ ЗА НОЌТА БЕЗБЕДНОСТ : Високо рефлективна теми мачка поводник може да се добра заштита на вашиот маче во текот на ноќта со подобрување на видливоста.И да ви ги двете безбеден и видлива на вашиот крајот на вечерните прошетки.ИЗДРЖЛИВИ & МЕТЕЖОТ-БЕСПЛАТНО : долг мачка поводник се направени со користење на супер светло-тежина 0.2 инчи плетенка најлон јаже дека е и траен и еколошки.Клипот е силен, никел-железо обложено што нема да се скрши.Тоа е дизајнирана да биде метежот-слободни и не се фатени на underbrush.ДВЕ КУКА ДИЗАЈН : Ова долго поводник има безбедна пролет кука во или на крајот на поводник. 360° вртливата затворач дизајн, нема limtation за вашите миленици додека се движат од страна на страна, без месинг на поводник.Уживајте во мирот на умот со нашите 360° вртливата поводник прилог, дозволувајќи им на вашите миленици да се движат слободно околу вас.Како што сите знаеме, мачките може да се нездрави, несреќни и неактивни ако тие се ограничени во затворен простор целиот ден.Исто како нас луѓето, тие треба да се ужива на свеж воздух, сонце, и на пошироката околина на дрва и треви.Сепак, постојат некои отворено опасности никогаш не може да го игнорира, како што се возила, агресивни кучиња, мачиња мрази соседи и така натаму.За да се осигура безбедноста на вашиот љубопитни мачки пријател и да се спречи исчезнати додека сте надвор, ќе треба оваа мачка поводник.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата