HPS од Нерѓосувачки Челик, Т-Топ Црево Стегач Големина # 116, одговара 4.25 ID црево, Range: 4.5 - 4.8

HPS од Нерѓосувачки Челик, Т-Топ Црево Стегач Големина 116, одговара 4.25 ID црево, Range: 4.5 - 4.8

Достапно за вашата нарачка
DEN 2078.40
Залиха:

HPS 100% од Нерѓосувачки Челик, Т-Топ Менгеме со Лебдечки Мост, Големина # 116, ефективен опсег 4. 5" - 4. 8" (114mm-122mm) овозможува течење-доказ конекции во широк спектар на индустриски, комерцијални и воени апликации.Совршен за појавување на менгеме за HPS силиконски црева со 4-1/4" внатре во дијаметар.HPS производство на нашите стеги од 300 серија не ' рѓосувачки челик, со заоблени бенд рабовите за да се заштитат мека црево материјали.HPS од Нерѓосувачки Челик, Т-Топ Бенд Стеги обезбеди висока затегнувачка цврстина, издржливост и отпорност на корозија.HPS Нерѓосувачки Челик Т Гром Стеги се совршен избор за средни и тешки апликации.HPS од Нерѓосувачки Челик, Т-Топ Бенд Стеги се често инсталиран на Coolant и Воздух-Доза Системи за Градежни Возила, Камиони, Авиони, Морски и Автобус Мотори, Канал Системи, Baghouse Опрема, Системи за Наводнување, Медицинска Опрема и Precleaners.Техничка Спецификација : Големина # 116. Ефективната Големина Опсег : 4. 5" - 4. 8" (114mm-122mm). 100% од Нерѓосувачки Челик Бенд, Болт и Орев.Лебдечки мост и валани рабовите за да се заштитат мека црева.Супериорен заварени изградба. 3/4" Бенд Ширина.Max.Вртежен момент Spec 75 во.lbs.Дел Број : SSTC-114-122. UPC : 648044843124. Количина : 1 Recommended да се користи со 4-1/4" HPS силиконски црева.

Кон својствата

Size # 116. Effective Size Range:
4. 5 - 4. 8 (114mm-122mm). 100% Stainless Steel Band, Bolt and Nut. Floating bridge and rolled edges to protect soft hoses. Superior welded construction. 3/4 Band Width. Max. Torque Spec 75 in. lbs. Part Number
Recommended to be used with 4-1/4 HPS silicone hoses :

Најдобри предлози во категоријата