Лицето Print - Нова Премиум Шминка Смена и Чистење Брише 80ct 2 X 40ct cers по ред - На Saleanist

Лицето Print - Нова Премиум Шминка Смена и Чистење Брише 80ct 2 X 40ct cers по ред - На Saleanist

Достапно за вашата нарачка
DEN 386.40
Залиха:

Лицето Печати Шминка Смена Чистење брише лесно ги отстранува сите траги од шминка, па дури и водоотпорен маскара, во "еден" лесен чекор. 80 ултра мека, трајни 7" x 10" towelettes по цел (2 канистри на 40ct секој).Овие нежни, ултра меки за еднократна употреба се брише исполнет со Anti-Oxidant растенија и овошни екстракти вклучувајќи Витамин Е да се ревитализира и хидрат вашата кожа оставајќи совршено чиста и шминка слободни.Брише не содржат вештачки парфем, parabens или бои и без груби хемикалии, кои може да ја вознемири вашата кожа.Алкохол слободна, безбедна за сите типови на кожа и нежни доволно да се користи околу чувствителни очите, дури и за контактна леќа wearers.Бидејќи не се плакнење е потребно, можете да ги користите овие расположливиот брише во секое време, насекаде.Најголем на пазарот Пре-Навлажнета towelettes.Направен во САД.Лицето Печати Шминка Смена Чистење брише лесно ги отстранува сите траги од шминка, па дури и водоотпорен маскара, во "еден" лесен чекор.Овие нежни, ултра меки расположливиот брише се издржливи 7" x 10" (најголем на пазарот) Pre-Навлажнета и исполнет со Anti-Oxidant растенија и овошни екстракти вклучувајќи Витамин Е да се ревитализира и хидрат вашата кожа оставајќи совршено чиста и шминка слободни.Брише не содржат вештачки парфем, parabens или бои и без груби хемикалии, кои може да ги вознемири или сува вашата кожа.Алкохол слободна, безбедна за сите типови на кожа и нежни доволно да се користи околу чувствителни очите, дури и за контактна леќа wearers.Бидејќи не се плакнење е потребно, можете да ги користите овие расположливиот брише во секое време, насекаде.Направен во САД.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата