ALUOCYI Модерна Стигнале Ножеви Тавански Вентилатор со Светла и Далечински управувач, 42 инчен Затворен Тавански Вентилатор ,6 Правец на Брзини, 3-Боја LED Светилка и Реве

ALUOCYI Модерна Стигнале Ножеви Тавански Вентилатор со Светла и Далечински управувач, 42 инчен Затворен Тавански

Достапно за вашата нарачка
DEN 4559.76
Залиха:

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. . [Стигнале фан материјал] Модерни Таванот фанови со Стигнале невидливи Ножеви е составен од метал и акрил ножеви.вентилатор со светлина користи DC мотор да се направи фан работи тивко.Тоа е, исто така, погодна за вградување во спалната соба.DC Мотор, Нема немирен звук, спиење на леснотија. [Енергија LED]дијаметар 42", 42*42*20 инч (L*W*H)[H : min15",max20"]Фан нови LED осветлување дизајн , дома осветлување за да заштедите електрична енергија.Без треперење, око за заштита. [3 светлината и 6 брзини] Црна Таванот фанови имаат природна светлина, бела светлина и топло светлина, и 6 брзини, па можете да го вклучите вашиот омилен светлосни ефекти и брзина на ветрот во секое време, на сите функции може да се реализира од страна на далечинскиот управувач.исто така, 4 мерењето функции, можете да уживате во брзина на ветрот кога ќе спие без да се нагоре и исклучување. [Користи на Целата година] Затворен тавански вентилатор има напред и рикверц функција.Напред ротација на вентилаторот е погоден за употреба во пролет и лето, и ќе може да се почувствува кул правец.Пресврт е погоден за употреба во есен и зима да циркулира воздухот во домот. [Гаранција и Лесен за Инсталација ] : Ова дијаметар од 42 инчи тавански вентилатор со три лопати и Led светилки вклучени ќе биде лесно да се инсталира со сите додатоци и инсталација настава дојде со пакет.И ние стоиме зад нашите клиенти, ако има проблем, контактирајте со нас одеднаш, ние сме тука за вас 7*24 со задоволување на решение. 42"лустерот тавански вентилатор со светлина и далечински bronze Specification:фан е 42 инчи (106 cm) во дијаметар и 22lbs (9.9 kg) во тежина.Контрола на Владата : Далечински управувач Таванот оптоварување е поголемо од 132lbs / 60kg Ceiling висина е поголема од 110inches (280cm)Планината тип : Одредување род mount Package доаѓа со 2 прачки 5"" (12.5 cm) / 10"" (25cm) за изборот.Извор на светлина : Dimmable LED 32 W, 3 боја на светлина промени, LED светлината може да биде прилагодена од слаба до силна.Тоа е погодна за вградување во 10-25 квадратни метри на спална соба, дневна соба, кујна, вила, канцеларија, ресторан.барови, кафулиња, лоби etc Easy Инсталација црна тавански вентилатор вклучени ќе биде лесно да се инсталира со сите додатоци и инсталација настава дојде со пакет.ако какво било прашање, контактирајте со нас одеднаш, ние сме тука за вас 7*24 со задоволување на решение.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата