PARMIDA ДОВЕДЕ Под Кабинет Осветлување, Hardwired Инсталација, 42 Инчи, 30W, 3CCT Избор на Боја - 3000K/4000K/5000K, ETL Наведени, 120V, Dimmable, 2300 Lumens, Бела Завршница

PARMIDA ДОВЕДЕ Под Кабинет Осветлување, Hardwired Инсталација, 42 Инчи, 30W, 3CCT Избор на Боја - 3000K/4000K/5000K,

Достапно за вашата нарачка
DEN 1319.76
Залиха:

ИЗДРЖЛИВИ & БЕЗБЕДНО.ETL-ЛИСТАТА. 5 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА НЕОГРАНИЧЕНО.Овој производ ги исполнува строгите барања да се смета за енергетски ефикасна, безбедна и сигурна.Изградени со алуминиумско куќиште за да се обезбеди живот издржливост.ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА, ДОДАТОЦИ СЕ ВКЛУЧЕНИ. **Додатоци се сместени во внатрешноста на леќа - едноставно unscrew за лесен пристап.Погоден за монтажа, на било која саканата површина, вклучувајќи кабинети, шалтери, или плакари.Hardwired инсталација.Додатоци вклучуваат монтажа навртки, завртки дупка, се покрива, и канал конектор.DIMMABLE & LINKABLE.Лесно може да линк 2 или повеќе тела заедно со користење на ROMEX кабли. 100-10% мазна затемнување способност (ве молиме обратете се до компатибилни dimmer листа).Компатибилен со повеќето LED нежните (LED нежните и ROMEX кабли не се вклучени). 3 БОЈА ОПЦИЈАТА SWITCH.Поставување на боја температура до вашиот посакуваното ниво.Изберете помеѓу 3 боја нивоа : Мека Бела (3000 K), Кул Бело (4000 K) и Дневна Светлина (5000 K) да се создаде совршена осветлување ефект за вашиот дом.За вклучување/Исклучување на уредот вклучен на секој тела.ШИРОКА ПРИМЕНА : Совршен за кујна и на други локации : кабинети, countertops, bookcases, гардероби, shelving единици, и плакари!Идеален за создавање на пријатна атмосфера во вашиот дом и зголемување на квалитетот на осветлување кога се работи во кујната или се продуктивни во вашиот дом, канцеларија.Undercabinet Светлина.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата