Црна Боја Пенкало Акрилик Маркер: 8 Pack 0.7 мм црна Боја Маркер, Боја Маркери за Метал, Уметност, Дрво, Црна Хартија, Пластика, Керамика, Метални, Рок Сликарство, Цртање, ?

Црна Боја Пенкало Акрилик Маркер: 8 Pack 0.7 мм црна Боја Маркер, Боја Маркери за Метал, Уметност, Дрво, Црна Хартија,

Достапно за вашата нарачка
DEN 1144.80
Залиха:

【Лесно да се контролира со】Акрилик Црн фломастер направени со 0.7 мм Дополнителна парична Казна Совет, Црна боја пенкало парична казна точка ви даваат контрола на прецизност, AKARUED Акрилик Црна пенкала лесно да се контролира протокот, непречено за полу&medium-линија детали сликарство, Црна боја пенкала се исто така одлична за големи области пополнување,сува брзо, отпорен на вода, дополнително, акрилик мастило дека суши брзо да се произведе многу издржливи нетранспарентно и гланц на речиси сите површини. 【Безбедно и Не-Токсични】- Црна акрилна боја пенкало парична казна совет пенкало со брзо сушење за долготрајна боја, безбедно Мастило, не излегуваат во јавноста, без штетни хемикалии.Во согласност со ASTM D-4236 & EN71-3.Исполнет со високо пигментирани акрилик мастило, нашиот не-крварење Црн маркер пенкало, не-токсични, не xylene и toluene, безбедност за деца и возрасни.Може да биде најдобар тинејџер подарок за тинејџерски девојки и момчиња облека, чевли, Чаши и други ученици,божиќ украси да се наслика. 【Работи на речиси површината】На вода базирани боја Црна маркери се одлични за рок сликарство, камен, Пластични Тикви, Гуми за напредок, керамика, дрво stencils, метал керамика, графити, стрипови боење, chalkboards, terracotta садови, полимер глина, порцелан, кожа од пластика, ткаенина креации, платно, облека, чевли, стакло, огледала, хартија, chalkboard занает материјали terracotta, полимер глина,обичај чаши и други персонализирани подароци. 【Се создаде Совршен Ефекти на површината】, како камен, дрво stencils, графити, рок материјали уметнички проекти, декорација свадба chalkboard, очила, создавање на етикети.Гуми боја пенкало бела водоотпорен, Бела пенкало за уметност, AKARUED бела боја маркери се идеални за уметници, студенти, млади & возрасните. 【Брзо по-продажбата на одговор】Ако не сте 100% задоволни со AKARUED гуми пенкало, гуми букви боја пенкало, ве молиме не двоумете се да не контактирате за било какви прашања, Ние ќе го реши тоа за вас во рок од 24 часа.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата