Не Poo Третира + Куче Пробиотици за Picky Јадачи Пакет - Без Измет Исхрана за Кучиња + Chewable Влакна Додаток - Дигестивни Ензими + Prebiotics - Coprophagia Столче за Јадење Кочница + Под

Не Poo Третира + Куче Пробиотици за Picky Јадачи Пакет - Без Измет Исхрана за Кучиња + Chewable Влакна Додаток

Достапно за вашата нарачка
DEN 868.80
Залиха:

Поддршка Здрав Стомак - спакувани со сите есенцијални пробиотик и prebiotic, влакна и ензими, на овие пробиотик chews за кучиња ќе ви помогне лесно varios стомакот прашања како што се гас, diareah, чувствителни или стомакот, constapation, гас, киселина, лабава столица, лош здив и др.Алергија Олеснување и Имунитет Поттик - со поддршка на здравото варење, овие пробиотици за кучиња chewable додатоци им помогне на вашите миленици да преземат контрола на алергиите од храна, кои може да се манифестира во кожата услови како и.Плус здраво варење доведува до силен имунолошки.Ain ' t Џвакање Дека Poo - овие chewables дејствува како столче за јадење одвраќање (coprophagia третман), природни здив два, и дигестија поддршка третира за кучиња.Погоден за кучиња било вид и големина.Сите Раси, од Сите Возрасти и Големина - chews се погодни за кучиња од сите раси од мали yorkie до големи retriever, од сите возрасти од кутре да се високи кучиња.Ние, исто така, направи сигурни дека вашата кучешки пријател ќе љубов на вкус и тие со нетрпение ќе чека за третман, за разлика од со апчиња, таблети или капсули.Лесна Формула - додатоци кои доаѓаат во форма на вкусна chews мека, со природни пилешко ароматичните правејќи се дека вашиот кучешки пријател ќе ги сакам.Лесно да се служи третира, без кавга со апчиња, таблети и прав.Направени во САД, овие chews следи строга контрола на квалитетот стандарди.Моќен пакет на Нема Poo Третира со ензими кои се прекине со протеини, намалување на столче мирис и прави измет помалку атрактивни да се јаде и во исто време, ензими се подобри правилното варење, елиминирање на поривот да се јаде столче на прво место + Куче Пробиотици Третира со ензими, пробиотик и prebiotic заедно со влакна за да им помогне со Леснотија куче стомакот, Куче гас правен лек, Против дијареа лековите, Поддршка на варењето, Coprophagia третман за кучиња, Подобрување на апетитот, да се Брани против алергии на храна и Зајакнување на имунолошкиот систем.Мора да се има за секој сопственик на куче.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата