RayHom A1466 Лаптоп Замена на Батеријата за MacBook Air 13 инчен A1466 (во Средината на 2012 година,во Средината на 2013 година,во Почетокот на 2014 Година, Рано 2015,2017) A1369(Крајот на 2010 Год

RayHom A1466 Лаптоп Замена на Батеријата за MacBook Air 13 инчен A1466 (во Средината на 2012 година,во Средината

Достапно за вашата нарачка
DEN 691.20
Залиха:

A1496 A1405 A1377 Macbook Air Батерија : 7200m Ah/55 Wh, Напон : 7.6 V, може до 500 полнење циклуси; (Компатибилен со 7.4 V/53.28 Пот) Производство стандард се исти како оние на оригинална батерија на снабдувачот.Замена За : Macbook air 13 инчен A1466 батеријата (2017, Почетокот на 2015 Година, Почетокот на 2014 Година, во Средината на 2013 Година), A1369 батеријата (Крајот на 2010 Година, од Средината на 2011 година).ЕМК е Применливо број : 2469 2559 2392 2632 2925 3178 ("Ctrl" + "С" да се најде на вашиот модели), Но имајте на ум : Не за Mac Book Air 11" A1465, A1495, A1406, A1370. 10 години професионална продукција : Воведување Американски high-end батеријата чипови, ниска powe дизајн за да се стигне до долго траење на батеријата.Вграден-во коло заштита обезбедува батеријата и безбедноста и стабилноста.Ги нудат Над-полнење s верзија на Јаболка официјална веб-страница или Google серискиот број. 2.За да се спречи безбедност прашања од транспорт ,сите батеријата на надвор надвор фабрика се наплаќа 40-50%,(можете да проверите од лаптоп Батеријата индикатор икона).За почетна користење на батеријата, ве молиме испуштање тоа за 5%(за да не 0%), а потоа цената на 100% , а циклус 3-4 пати за активирање на батеријата максимален капацитет. 3.Во секојдневна употреба, ве молиме да ја дополните веднаш кога батеријата е намалена за 15% ниво.Или тоа ќе го скрати животниот век на батеријата и да предизвика штета на батеријата. 4.Ако батеријата не ги користите за долго време, подобро да ја полните батеријата за да минимум 50% електрична енергија.Во спротивно,тоа ќе предизвика во можност да ја наполните повторно. 5.Да се одржуваат најдобри батеријата држава,замена на батеријата треба да се целосно испуштање до 15% и полнете до 100% на секој 2 месец. 6.Не расклопување, здроби или пункција.Не фрлајте ја батеријата во оган или вода. 7.Не отстранете ја батеријата за време на полнењето ,подобро да го исклучите Mackbook кога повторно наполни ја батеријата.Не поврзете го адаптерот за долго време додека го користите батеријата.Тоа може да ја оштети батеријата. 8.Доколку вашиот лаптоп не може да биде обвинет или не може да биде целосно наполнета,може да постојат можности дека адаптер не се компатибилни со лаптоп или има некои штета со адаптер.Ве молиме исклучете го вашиот лаптоп и повторно да се обидете или да го промените да правилно полнење.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата