STELLOU & ПРИЈАТЕЛИ Зима Облека Новороденче, Бебе & Деца, Момчиња и Девојки Долг Ракав Џемпер & Jogger Панталони Сет

STELLOU & ПРИЈАТЕЛИ Зима Облека Новороденче, Бебе & Деца, Момчиња и Девојки Долг Ракав Џемпер & Jogger Панталони

Достапно за вашата нарачка
DEN 719.76
Залиха:

100 Памук.Увезени.Се повлече На затворање.Машина За Миење.ПЛЕТЕНИ БЕБЕ ЏЕМПЕР & ПАНТАЛОНА во СОБАТА : Како сонцето почнува да избледи и деновите расте пократки, заврши вашето дете со нашите солидна боја Плетени Бебе Џемпер & Панталона Поставување за да ги задржи топло.Нашите трикотажа сет за бебиња е направен од 100% памук, за да се осигури дека не се чувствува деликатна кожа.Тоа е разноврсна стил зимска облека која може да се носи со бебе девојки, бебе момчиња, близнаци, години, и доенчиња.ФИНО ПОВРЗАНА ПАМУЧЕН МАТЕРИЈАЛ ВО 4 БОИ : Изработени од 100% дише памук, нашето бебе облека трикотажа сет карактеристики на сит се вклопуваат дизајн за максимална удобност и атмосфера.На памучен материјал е плетени со фина текстура и импресионира со својата пријатно мека чувствуваат.Тие доаѓаат во 4 различни бои—слонова коска бела, Розова, сина и Сива melange—да се направи вашиот мал една изгледаат стилски и модерен.RAGLAN РАКАВИ & КРУГ ВРАТОТ ДИЗАЈН : Дизајниран за максимална удобност, нашите сит-фитинг 2-парче зима облека поставите доаѓа со џемпер топ дека има убаво, круг ребрести екипажот деколте и долго raglan ракави.Контраст дрвени копчиња на двете страни на рамењата не само што им даде оваа симпатична џемпер природен уште елегантен изглед, но исто така го прави лесно да се носат и полетување.ПЛЕТЕНИ ПАНТАЛОНА СО ЕЛАСТИЧНА БЕНД : Пријатна и рафинирани, нашите Плетени Бебе Џемпер Панталона доаѓа со висок квалитет еластична корселе кои се sewed цврсто да трае долго.Тоа е растеглив и дава удобно се вклопуваат да се направи вашето дете да се чувствуваат комотно додека играте во затворени простории или на отворено.Тоа не е ниту премногу светлина, ниту премногу лабава на crotch.ИДЕАЛЕН ЗА 0 ДО 24 МЕСЕЦИ : Погоден за бебе девојки и бебе момчиња на возраст помеѓу 0 до 24 месеци (новороденчињата, 6-месечна возраст, 1-годишна возраст, и 2-год.), нашите плетени зима се носат во собата за бебиња се совршен за повик носат, секојдневно носење, партија носат, изведба, и photoshoot.Тие се направи прекрасен подарок идеја за родителите да биде, родендени, или за изработка на влезот за посебни прилики.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата