KYOKU Daimyo Серија 5 Алатка Нож + 6.5 Boning Нож - Јапонски 440C од не ' Рѓосувачки Челик - ружино дрво се Справи со

KYOKU Daimyo Серија 5 Алатка Нож + 6.5 Boning Нож - Јапонски 440C од не ' Рѓосувачки Челик - ружино дрво се Справи

Достапно за вашата нарачка
DEN 958.80
Залиха:

5" АЛАТКА НОЖ својата Јапонски 440 C нерѓосувачки челик е вакуум топлина третираат и поврзан со совршено избалансирана ружино дрво се справи да понуди супериорен прецизност и контрола до дома готвачи и кулинарски професионалци слично.УЛТРА-ОСТРИ : Наострен до 13 до 15 степен на работ, овие ножеви се испорача премногу прецизни минува низ сите видови на месо со занемарлива отпор; на челик 59-60 HRC сила обезбедува незаменлива перформанси, супериорен отпорност на корозија, и исклучителни работ на задржување.СЛУЧАЈ предвидено обвивка и случајот ќе ви овозможи да се зачуваат и да ги чувате вашите нож со чистота и да се грижи, тоа го заслужува.ЕРГОНОМСКИ ДИЗАЈН : ножот е прецизен изработка обезбедува совршен облик и тежина дистрибуција е потребно за добро балансирана работа, спречување на замор и cramp дури и во професионални settings бараат продолжен седниците на употреба.ДОЖИВОТНА ГАРАНЦИЈА : Цел на оваа Daimyo-класа boning нож со вашиот мир на умот увери благодарение на неговата силна и доживотна гаранција и Kyoku е обично пријателски 24/7 услуги на клиентите!.KYOKU Daimyo Серија Нож Set - 5" Алатка Нож + 6.5" Boning Нож - Јапонски 440 C Нерѓосувачки Челик.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата