Medline - MUP2000F FitRight Тешки Absorbency за Еднократна употреба Underpads, Супер Absobent Полимер и Пената Јадро, 30 x 36, Случај на 100, Одлична за Кревет Влошки, Мебел и Површинска Заштита

Medline - MUP2000F FitRight Тешки Absorbency за Еднократна употреба Underpads, Супер Absobent Полимер и Пената

Достапно за вашата нарачка
DEN 727.20
Залиха:

Fit Right за Еднократна употреба Underpad со мирис контрола супер абсорбента полимер и пената core апсорбира и стапици на течности и мириси.Висок absorbency и не се лизга, водоотпорен backsheet помогне да се заштитат кревети, столици, каучи, транспорт столици, инвалидски колички, менување на табели, автомобил места и повеќе.Кревет подлога карактеристики мека, ткаенини-како материјали и тивко, не-crinkly backsheet за подобро корисничко искуство.Запечатени рабови на оваа расположливиот underpad се спречи протекување и лизгање.Underpad Големина : 30 x 36 инчи.Опис на производот Fit Right за еднократна употреба underpads се меки и удобни со супер абсорбента полимер и пената се пополни да содржи влага и wetness.За инконтиненција, core брави во влага додека не-плетени врвот лист фитили влага далеку од кожата.Може да се користи за медицински и не-медицински цели за заштита на кревети, мебел, автомобил седишта, тротоарите, па дури и под неуредна години високи столчиња.Толку лесно да се користи, само заврши ја користи подлога да содржат хаос, а потоа фрлете ги правилно во ѓубре.Контакт Информации за производителот 1-800-MEDLINE.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата