Elizabethan Прстен за Птици, Прилагодлив Конус Јака за Птичјиот Папагали, Мали/Средни/Големи Папагал Крилја Заштита Маска, Анти-залак и Анти-Лижење Лекување на Рани По Оп

Elizabethan Прстен за Птици, Прилагодлив Конус Јака за Птичјиот Папагали, Мали/Средни/Големи Папагал Крилја Заштита

Достапно за вашата нарачка
DEN 263.76
Залиха:

Птица папагал Елизабет прстен, да се спречи опаѓањето на pecking, залак и лижат, заштита на раната.Рачно изработени на платно, површината руно, внатрешниот памук и лен, удобно и дише, мека и светлина.Велкро интерфејс, прилагодлива големина, лесно да се стави на и полетување, спречување на средно оштетување на вашето домашно милениче.Облечен може да се спречи вашето домашно милениче од гризе и лижење на рана, и заштита на домашно милениче вратот и пернат крила.Птица и папагалот јака, погоден за мали животни, како што се на птиците/папагали/љубов птици/macaws/хрчаци/пилиња и патки. (За подетални димензии, ве молиме видете ја големината на табелата подолу).Птица и папагалот јака големина табела : XS : вратот обемот 6-7cm/2.36-2.75" висина 4cm/1.57"S : вратот обемот 8-9.5 cm/3.15-3.74" висина 5cm/1.97"М : вратот обемот 9-11cm/3.54-4.33" висина 6cm/2.36"L : вратот обемот 11-13cm/4.33-5.12" висина 9cm/3.54"XL : вратот обемот 14-16cm/5.51-6.3" висина 11cm/4.33"Име на Производ : Птица Папагал Јака/Пет Елизабет Circle Style : пинк/сино/жолта/green Specification : XS/S/M/L/XLMaterial : површината поларните руно, внатрешниот linen Weight : XS-6g; S-9g; М-11g; L-28g; XL-41g.

Кон својствата

XS/S/M/L/XL :
Material:
surface polar fleece, inner linen
Weight:
XS-6g; S-9g; M-11g; L-28g; XL-41g

Најдобри предлози во категоријата