SATA 9-Парче Метрички Хексадецимален Клуч Сет, Долга Рака Топката Точка Дизајн, со Легиран Челик Изградба и Влијание-Отпорни Caddy - ST09105ASJ

SATA 9-Парче Метрички Хексадецимален Клуч Сет, Долга Рака Топката Точка Дизајн, со Легиран Челик Изградба и Влијание-Отпорни

Достапно за вашата нарачка
DEN 473.28
Залиха:

[Разноврсна поставите] Сет содржи 9 Заеднички метрички големини на хексадецимален копче : 1. 5, 2, 2. 5, 3, 4, 5, 6, 8, и 10мм. [Неверојатно силна] висока јачина, прецизност-формирана од легиран челик тела ги исполнуваат или надминуваат ANSI вртежен момент перформанси спецификации. [Топката точка копчиња] топка во облик на завршува овозможи аглеста пристап до сврзувачки елементи до 25° агол во тешко да се постигне места. [Продолжен Дофат] долго, прецизност-формирана копчиња обезбеди дополнителна потпора и подобар пристап во Ограничените области. [Влијание-отпорни caddy] најлон влакна сметководствена caddy карактеристики брз-копче за отстранување функција за леснотијата на користење.Сет од SATA хексадецимален копчиња дава стручни лица сила и флексибилност потребно да се справи со автомобилски или индустриски Работа.Дали вашата најдобра работа со иновативни Ален клучеви во metric или SAE големини, со комбинирање на врвните функции, како виткање дизајни или топката завршува со докажана сила на прецизност-формирана од легиран челик.Т-се справи со дизајни, мали и микро копчињата за подобрен пристап, хексадецимален копче малку приклучоци, услугата adaptors; Без разлика што ќе треба да се направи, SATA има алатка за вас.Се прават добри работи и да направи промена со сила и сигурност од SATA алатки, Сите опфатени во рамките на нашиот живот.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата