Оригиналниот Boudreaux е Задник Паста Пелена Осип Маст, 2 oz и 16 оз Пакет

Оригиналниот Boudreaux е Задник Паста Пелена Осип Маст, 2 oz и 16 оз Пакет

Достапно за вашата нарачка
DEN 167.76
Залиха:

Развиена од страна на фармацевт и татко на четири, Boudreaux е Задник Паста Бренд е доверлив повеќе од 40 години од педијатри и родителите да помогне да се заштитат иритирате кожата, поради пелена осип и да веднаш печат излезе wetness.Кога се користи на дневна основа, тоа е исто така одличен начин да се помогне во спречување на пелена осип.Оригиналниот Boudreaux е Задник Паста Пелена Осип Маст е дебел, заштитна пелена осип паста со 16% Цинк Оксид и е идеален за лекување на блага до умерена пелена осип.Тоа почнува да се смири за контакт, фоки од влага и помага да се задржи бебето boo-нож, рака суво.Оригиналниот Boudreaux е Задник Паста е слободна од бои, конзерванси, parabens и talc.Boudreaux е Задник Паста производи се FSA - и HSA-право во U. S. Кога пелена осип прави несакана посета на вашиот babys дното, пак да Boudreauxs линија на Задник Паста производи и клоца некои осип без несаканите состојки.Дали неговите блага, тешка, или само сакате да се преземат некои превентивни мерки, Boudreauxs има формула подготвена да се справи со пелена осип.Педијатар-се препорачува Boudreauxs Задник Паста бренд е слободна од бои, конзерванси, parabens и talc.И, тоа е точно зошто нејзиниот пелена осип третман сакате на вашиот babys задник.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата