Дрво Був Бр 600 24 Длабоко Сечење Комбинација Комунални Брод дупчалка со спирална бургија Здодевни Битови Еден Flute Еден Поттик (1-1/4 x 24 06115)

Дрво Був Бр 600 24 Длабоко Сечење Комбинација Комунални Брод дупчалка со спирална бургија Здодевни Битови Еден

Достапно за вашата нарачка
DEN 3359.76
Залиха:

Тие, исто така, ќе вежба се прави и вистински преку сите видови на дрво со минимални скитници.Дрво Був, кој се наоѓа во Мики, Јапонија, е специјализирана во производство на вежба и дупчалка со спирална бургија делови за машини за индустрија уште од 1923 година.Тие се страна, наострен кој исто така го подобрува сечење брзина.Овие битови не се фрлија или фалсификувани, но бланширан и земјата од цврсти круг ќорци.На флејта имаат фосфат слој (Parkerizing) за да се олесни чип исфрлање и да се заштити од корозија.Тие се надвор поттикне и може да се оштети ако тие хит на ноктите.Овие делови се класифицирани како Комбинација Поттикна Брод дупчалка со спирална бургија Битови.Не се дизајнирани за да се намали преку ноктите.Тие имаат еден flute, еден сечење на главата со еден поттик (надворешниот сечење на работ дека на резултати надвор од дупката).Овие делови може да бидат resharpened користење на Woodowl пердув острат датотека. Додека фабриката е високо механизирана, многу од работите се уште се врши со рака од страна на високо квалификувани работници.Остри доведе завртки се, исто така, прецизност земјата и машински дозволувајќи им на овие делови да се започне веднаш во дрво откако вежба е започната.Овие Бр 600 24" Длабоко Намали Комбинација Поттикна Брод дупчалка со спирална бургија Битови се намали многу чисто затоа што се покрене резултати надворешниот раб на дупката пред машина главата поплочува материјал.Овие делови се изработени од високо-јаглерод S55 C челик специјално дизајнирани за Woodowl битови.Направени од високо-јаглерод S55 C челик специјално дизајнирани за Woodowl битови со сечење глави индукција појачани на 58 HRC.Овие обработка процеси на производство на делови, кои се совршено концентрична со многу малку wobble.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата