INTBUYING Хидраулични машини Пети Џек Лифт 2.5/5 ТОН Ширење Машина Масло Местење

INTBUYING Хидраулични машини Пети Џек Лифт 2.5/5 ТОН Ширење Машина Масло Местење

Достапно за вашата нарачка
DEN 3119.76
Залиха:

✅Капацитет : 5/2.5 Т : На капацитет може да достигне и до 5 Тон/11000 кг (Горе), и 2.5 Тон/5500 lbs (Пети).Тоа е моќна да биде џек алатка за автомобилската поправка и итни случаи. ✅Answer : ___________________________ Note : Пред оперативниот машината треба да биде поставена безбедно да се избегне замав.Тоа е строго забрането тежина не се стави thestability на пораст во работењето, што резултира во навалите се случува.Строго се забранува супер-оптоварување употреба.Делови од телото (раце, нозе.итн.) под услови за работа стави тешки предмети на дното е строго забрането.Чувајте го производот чистење по употребата. ✅Оваа производи користат увезени приклучоци, високо квалитетен челик по заварување термичка обработка.Специфична структура е едноставен, лесен за употреба и издржливи, со висок квалитет, безбеден и сигурен.Од врвот со двојна употреба, олеснување на работата на ниско е разноврсна кревање алатка. ✅Издржливи : Вграден-во две солиден носат-отпорни, челик прстени, клипот прачка, и на внатрешен бар не се во контакт, па триење на внатрешен бар може да се намали за најмалку, што го прави повеќе издржливи. ✅Широка Примена : За подигање на фарма возила, тешки машини, индустриска опрема, воени апликации.Мала големина со голема liftng, погоден за широк спектар на возила, како што се семејни автомобили.Тоа е исто така погоден за различни терени, како што се меки и лесно се распадна терен, песоклива почва или матен патишта.Кога едно тркало е заглавен во ров, тоа може брзо ви помогне да излезе од неволја.Моќни Перформанси.Независна Цилиндар.Издржливи И Цврсто Род.Задебелена Компактен Пролет.Оваа производи користат увезени приклучоци, високо квалитетен челик по заварување термичка обработка.Специфична структура е едноставен, лесен за употреба и издржливи, со висок квалитет, безбеден и сигурен.Од врвот со двојна употреба, олеснување на работата на ниско е разноврсна кревање алатка.Моќен Performance Independent Cylinder Durable И Цврсто Rod Thickened Компактен Пролет.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата