DANAMI корејски Традиционалните Виткање Фан & Торбичка : Преносни Фан со Прст Прстени на Традиционалните Јазли. (Brown)

DANAMI корејски Традиционалните Виткање Фан & Торбичка : Преносни Фан со Прст Прстени на Традиционалните Јазли.

Достапно за вашата нарачка
DEN 837.60
Залиха:

Модел : Народна сликарство, Hunminjeongeum - Кралот Sejong и неговите соработници го објави "Hunminjeongeum", која е документ за воведување на новосоздадените азбука. "Hunminjeongeum", што значи "соодветна звуци за подучување на луѓето." Всушност, "Hunminjeongeum" е Кореја е Национално Богатство, Бр 70, а тоа е регистрирана како дел од УНЕСКО Меморијата на Светот во октомври 1997 година. Фан, кој беше симбол на општествениот статус и богатство во Кореја.Добро за ладење надвор без да му наштети на животната средина во топли временски услови.Совршен Подароци : најдобрите подароци за вашите семејства, пријатели.Може да се користи на било фестивали како свадба, танцување забава, роденден, за нова година.Вклучува : Виткање фан, Прст прстен, торба Торбичка, Подарок Пакување Пратката. *прстенот е монтажни, така што тоа може да се користи за различни ставки како што се звуци на прстен.Пати 8.7"(22cm), Ширина на Употреба 15.7"(40cm) / Пакет Големина : 10.8 x 4.6 x 2 (во).Забелешка : Секој фан е рачно изработени и на тој начин може да се погледне малку поинаква од фотографијата.Боите на декорација и на јазол може да бидат различни.Фан носителот не е вклучена.Претпазливост на повреда при користење на прстен на виткање фан.DANAMI(елегантен и убавина) корејски Традиционалните Виткање Фан & Торбичка : Традиционална Маска народни сликарство, Hunminjeongeum Шема, преносни фан со прст прстени изработени од традиционалните јазли.Ориентален Рачни Виткање Фан.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата