Hickory Хардвер Светларникот Колекција Кука Грб и Капа, 4-7/8 Инчи Долго, Брусен Златна Месинг Заврши

Hickory Хардвер Светларникот Колекција Кука Грб и Капа, 4-7/8 Инчи Долго, Брусен Златна Месинг Заврши

Достапно за вашата нарачка
DEN 263.76
Залиха:

Проекција : 2-3/4 Инчен; Должина : 4-7/8 Инчен; Width : 1-1/2 Инчен; Центар до Центар 1 Инч.Икона на едноставност; Светларникот колекција е разноврсна колекција која се трансформира од бои, што го прави одличен избор за речиси секој проект.Нашите Бранеа Златна Месинг заврши е модерен и софистициран.Дизајниран да одговара бранеа месинг чешми и осветлување тела, целта прави месинг современа уште еднаш.Има максимална тежина од 35 кг кога се монтираат за да ги цврсто дрво или studs.Натпреварот хардвер повлекува може да се најде на ASIN B07 QW3 Y8 LH.Светларникот колекција од Hickory Хардвер е инспириран од современата кујна дизајн, преземање на елементи на архитектурата на своите наједноставните форми : плоштадот и 90 степени агол.Emboding билансот на пропорција, овие куки и кука шини обезбеди организација и на-тренд стил.Hickory Хардвер, добро-познати за нашите декоративни хардвер дизајни и компанија која е околу повеќе од 120 години, има е Поставување на Трендови Од 1893 година .Како поделба на Belwith Производи, ние сме индустрија-водечки бренд во декоративни и функционални производи.Стил, квалитет, а деталите се важни за нас во Hickory.Имаме во куќата дизајнери, господар занаетчии, и инженери за интегрирање на двата дизајн и технологија за да се занает заврши дома решенија.Светларникот колекција од Hickory Хардвер е инспириран од современата кујна дизајн, преземање на елементи на архитектурата на своите наједноставните форми : плоштадот и 90° степени агол.Оваа група ги биланс од пропорција со акцент на формата отколку украсени детали.Со својот елегантен минималистички изглед, Светларникот лесно може да се вклопи со речиси било кабинет стил.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата