SOLADEY Ionic Четка за заби Замена Глави (4 Парчиња) (2) Binchotan Јаглен и Сребрени Јони - Саќе Точка

SOLADEY Ionic Четка за заби Замена Глави (4 Парчиња) (2) Binchotan Јаглен и Сребрени Јони - Саќе Точка

Достапно за вашата нарачка
DEN 815.76
Залиха:

Замена четка исклучиво за Soladey Ionic четка за заби.На цврстина на влакната е Медиум.На саќе-форма(шестоаголна) влакната испорача темелна и задоволување на полски во секое време, додека посочи четка совет чисти длабоко помеѓу забите и околу катници.Како дополнителна функција, комбинација на binchotan јаглен и сребрени јони работа за да се спречат бактериски репродукција и одржување на четка impeccably чисти дури и кога не е во употреба.Тоа може да биде инсталирана на сите видови на Soladey.Содржи 4 парчиња.Кога светлината удира на соларен панел, електроните e - се создадени.Овие електрони e - продолжи од минус пол кон phlx заедно да доведе жица.Кога светлината удира на навлажнета phlx, електроните e - се создадени (photocatalytic акција) .Заедно со електроните е - создадена во [1] , овие електрони e - се движат во внатрешноста на устата преку влага, како што се плунка.Овие двојно електроните e - отстранување на водороден јон H+ во плакета, што го прави нестабилни.Како резултат на тоа, забниот камен е полесно да се отстрани, и миење на забите има многу поголем ефект врз остварувањето на здрави заби.Кога светлината удира на соларен панел, електроните e - се создадени.Овие електрони e - продолжи од минус пол кон phlx заедно да доведе жица.Кога светлината удира на навлажнета phlx, електроните e - се создадени (photocatalytic акција) .Заедно со електроните е - создадена во [1] , овие електрони e - се движат во внатрешноста на устата преку влага, како што се плунка.Овие двојно електроните e - отстранување на водороден јон H+ во плакета, што го прави нестабилни.Како резултат на тоа, забниот камен е полесно да се отстрани, и миење на забите има многу поголем ефект врз остварувањето на здрави заби.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата