2021 PowerTIG 325EXT 320amp ДИГИТАЛНИ AC/DC TIG Стап Пулсот заварчик 220 Volt Инверторот-Базирани AC DC

2021 PowerTIG 325EXT 320amp ДИГИТАЛНИ AC/DC TIG Стап Пулсот заварчик 220 Volt Инверторот-Базирани AC DC

Достапно за вашата нарачка
DEN 9600.00
Залиха:

Лесен и пренослив 208/220/240/ 1 PH и 3 PH единица.Дигитални/Micro-контролирани // 320 A/ 20 V @ 60% Должност Циклус/ 40º C. AC Бранови Форми : Напредни Плоштадот /Мека Плоштадот / Триаголен / Sine.DC Пулсот Фреквенција : .1-500 Hz / Стандарден НАИЗМЕНИЧЕН Пулсот Фреквенција : .1-250 Hz.Топла Започнете Засилувачи : 0-100% Стап : Прилагодлив Arc Force Контрола Држи Жешка Започнете Typ : Прилагодлив Hot Start.Power TIG 325 EXT е изграден за чувствувате индустриска перформанси.Со Дигитални микропроцесори контрола над Infineon IGBT инверторот, и до 320 засилувачи на заварување Енергија, Power TIG 325 EXT пакети најголем удар на било AC/DC TIG заварчик во Everlast линија.Модуларниот дизајн на IGBT е создава сигурен платформа наменета за години на служба.Одделението е опремен со многу функции кои го подобруваат својата вредност во продавница.Една од карактеристиките која е доста корисно е Напредни Пулсот во AC која во голема мера може да се зголеми на пенетрација, додека заварување алуминиум, и направи да изгледа како ќе се заварување со многу поголема машина отколку што се.Бран форма контрола, AC фреквенција и AC рамнотежа контрола се комбинираат за да се коло од заварчик во многу способен Алуминиум заварчик.Сепак, DC способности не треба да се занемаруваат или со многу карактеристики што вклучува стандарден пулсот фреквенција до 500 Hz, како и широк спектар на прилагодливи 2 T/4 T функции.AC/DC TIG, DC Стап . 208/240 V 1 PH и 3 ФАЗА, 320 A/22/8 V на 35% Должност Циклус/ 40 C.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата