Uxcell уреди со покажувач на Inrush Тековната Граничник Thermistor, NTC 5D-20 5 Ohm

Uxcell уреди со покажувач на Inrush Тековната Граничник Thermistor, NTC 5D-20 5 Ohm

Достапно за вашата нарачка
DEN 174.00
Залиха:

Име на производ : NTC thermistor; изолација материјал : пластика; боја : црна, Сребрена на Ѕвонење.Отпор вредност : 5惟; max стабилна држава тековни : 7. 5 A.Pin Теренот : 9 mm / 0. 35"; pin Големина : 1 x 26 mm / 0. 04" x 1. 02" (DEL).Големината на телото (прибл. ) : 21 x 4 mm / 0. 8" x 0. 16" (d*t); вкупната Должина : 50mm/ 2".Тежина : 16 G; пакет содржина : 3 x NTC thermistors. 5 ohm 7. 5mm теренот прецизност NTC thermistors црна сребрен Тон 3 Pcs.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата