Wesco Индустриски Производи 240062 Универзална Тапан Lifter, 1,000-lb. Капацитет, 29.5 x 29.5 x 5.5

Wesco Индустриски Производи 240062 Универзална Тапан Lifter, 1,000-lb. Капацитет, 29.5 x 29.5 x 5.5

Достапно за вашата нарачка
DEN 3839.76
Залиха:

Индустриски тапан lifter за кревање најмногу 30-gal.и 55-gal.тапани со воочи големината (не се вклучени).Јаглероден челик за сила и издржливост. 1,000-lb.максимална кревање способност.Може да се користи со отворени и затворени главата тапани со најмалку 3/16" свири.Мерки 29.5" x 29.5" x 5.5" во целина.Оваа Wesco 240062 индустриски тапан lifter може да се користи со воочи големината (не се вклучени) за подигање и транспортирање челик или пластични 30-gal.и 55-gal.тапани до 1,000 lb.Тоа се прави на јаглероден челик за сила и издржливост, и може да се користи со отворени и затворени главата тапани со најмалку еден 3/16" свири.На lifter мерки 29.5 x 29.5 x 5.5 инчи (W x D x H) вкупно. (W е ширина, хоризонтална оддалеченост од лево кон десно; D е длабочина, на хоризонтална оддалеченост од напред-назад; H е висина, вертикална оддалеченост од дното кон врвот.) Овој индустриски тапан lifter е погодна за подигање и транспортирање тапани во индустриски средини.Материјал лифтови обично се состојат вертикална метална рамка и две гранки кои можат да поддржат палета на стоки и дека може да се подигне или спушти до оптимално, ергономски висина за товарење или истовар.На предниците може да се контролира со рака чудак или нога пумпа, и тие понекогаш може да биде превртен да се прилагоди на услуга опсег.Тркалата се овозможи материјалот лифт да се навива за движење на материјали.Некои материјали може за лифтови имаат посебни тркала на рамка која може да и се овозможи да бидат вчитани во испорака камион за транспорт.Материјал лифтови може да се користи во магацини, storerooms, превозот објекти, и други индустриски средини.Wesco произведува материјал ракување со опрема под Wesco и Lexco брендови.Компанијата, основана во 1948 година, е со седиште во Северна Велс, PA.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата