Орион Кобалт 4 Канал Засилувач – Класа А/Б Повеќеканални Засилувач 1750W RMS 3500W Max, Автомобил Електроника Автомобил Стерео Аудио Subwoofer 2 Ohm Стабилна Бас Зголеми MOSFET Заси?

Орион Кобалт 4 Канал Засилувач – Класа А/Б Повеќеканални Засилувач 1750W RMS 3500W Max, Автомобил Електроника Автомобил

Достапно за вашата нарачка
DEN 2519.76
Залиха:

Карактеристики – 4 канал бас зголеми засилувач има карактеристики како Фреквенција Одговор : 10 HZ-30 KHZ, Далечински Бас Knob, 2-начин на заштита, hi/низок помине crossovers, hi/ниско ниво влезови, MOSFET Напојување, Термичка Заштита, се Здобијат со Контрола, 2 Ohm Stable.Class A/B – Ова повеќеканални subwoofer засилувач изложи Класа А/Б топологија која како рбет.Во присуство на не аудио сигнал, Класа Засилувач има високо количество на струја тече во своето производство, додека Класа б засилувач нема струја тече.Квалитет - Оваа Класа А/Б 4 канал засилувач експонати квалитет фреквенција одговор стапки и crossover мрежа која места amp на видно место.Издржлив дизајн и високо ефикасно извршување го прави овој subwoofer amp за автомобил јазик издвоите меѓу другите.Моќ – Оваа Класа А/Б 2500 вати Засилувач има моќ оценка на дистрибуција што следи 875 X 4 MAX @ 2 OHMS.4 канал засилувач за автомобил звучници, исто така, обезбедува 2-начин за заштита circuitry како дел од својот дизајн.Ниско/Високо Ниво и Влезови – На повеќеканални засилувач за автомобил јазик дојде со ниско/високо ниво и влезови.Ниско ниво (РКА) на текст се мери во напони.Високо ниво (+/- жица) текст се мери во wattages.И двете, во основа носат сигнал од вашиот приемник на вашиот засилувач на вашиот јазик.ОРИОН Кобалт 4 Канал Засилувач од 3500 W за Автомобил Аудио Звучници Subwoofer.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата