Wesco Индустриски Производи 273514 Алуминиум/Челик Рака Крик Lifter со Прилагодливи Дотур База, 500-lb. Капацитет, 29 x 43 x 68

Wesco Индустриски Производи 273514 Алуминиум/Челик Рака Крик Lifter со Прилагодливи Дотур База, 500-lb. Капацитет,

Достапно за вашата нарачка
DEN 1243.20
Залиха:

Четири тркала крик лифт со прилагодливи дотур и invertible 4" x 22.5" предници за 48.5 да 71" максимална лифт опсег.Прирачник крик операција за пониски одржување барање од хидраулични лифтови. 500-lb.капацитет.Заклучување крик чудак рачка за безбедност.Мерки 29" x 43" x 68" во целина.Оваа Wesco 273514 четири тркала крик лифт со прилагодливи дотур и invertible чаталестите платформа е направен од алуминиум и челик, и може да се користи за подигање и транспортирање на тешки товари до 500 lb.На рачно управувани крик се движи платформа од својата 2" минимална висина на својата 48.5" максимална висина со предници монтирани во стандардна позиција, и 25" минимална висина и 71" максимална висина со предници превртено.Една заклучување со крик чудак се справи со чува превоз на безбедно место.Рамката мерки 29 x 43 x 68 инчи (W x D x H) вкупно, а предниците мерка 4 x 22.5 инчи (W x D) секоја. (W е ширина, хоризонтална оддалеченост од лево кон десно; D е длабочина, на хоризонтална оддалеченост од напред-назад; H е висина, вертикална оддалеченост од дното кон врвот.) Внатрешноста база нога век е прилагодлив од 21.5 на 36".Лифт има две не-одбележување на 8" фиксна тркала, 2" вртливата casters за маневрирање, и две ролки на врвот на рамка за помош во хоризонтална транспорт на лифтот.Ова четири тркала крик лифт со прилагодливи дотур и invertible чаталестите платформа е погодна за кревање и транспорт на тешки товари во индустриски и деловни поставки.Материјал лифтови обично се состојат вертикална метална рамка и две гранки кои можат да поддржат палета на стоки и дека може да се подигне или спушти до оптимално, ергономски висина за товарење или истовар.На предниците може да се контролира со рака чудак или нога пумпа, и тие понекогаш може да биде превртен да се прилагоди на услуга опсег.Тркалата се овозможи материјалот лифт да се навива за движење на материјали.Некои материјали може за лифтови имаат посебни тркала на рамка која може да и се овозможи да бидат вчитани во испорака камион за транспорт.Материјал лифтови може да се користи во магацини, storerooms, превозот објекти, и други индустриски средини.Wesco произведува материјал, опрема за ракување.Компанијата, основана во 1948 година, е со седиште во Северна Велс, PA.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата