Гениј Аудио ДПП-1000.1 D Компактен Мини-Плус Автомобил Засилувач Monoblock 2400 W Max Класа D 1-Ohm Стабилна Моќ на Системот на Заштита и Бас Поттик за Говорникот и Woofer Перформанси

Гениј Аудио ДПП-1000.1 D Компактен Мини-Плус Автомобил Засилувач Monoblock 2400 W Max Класа D 1-Ohm Стабилна Моќ

Достапно за вашата нарачка
DEN 5903.76
Залиха:

ТОЧНО W RMS МОЌНОСТ : Напојува засилувач обезбедува импресивна 12.6 VDC 400 W RMS @ 4-ohms - 670 W RMS @ 2-ohms - 1000 W RMS @ 1-ohms Фреквенција одговор : 50 Hz - 250 Hz.ГОЛЕМА & НИСКО-PASS CROSSOVER : Subsonic Фреквенција : 10 - 55 Hz Променлива : (LPF) 50 - 250 Hz Subwoofers репродукција на звук врз основа на голем број на различни опсег на фреквенции.Поставување на точната звук спецификации за бас фреквенција репродукција.MONOBLOCK : Овој засилувач има најмногу 1 (еден) канал за да се зголеми квалитетот на звукот и јасност за вашиот јазик, или subwoofers.CLASS D технологија го прави овој amplifiaer екстремно ефикасна со намалување на побарувачката на возила електрични систем намалена моќ отпад, помала топлина мијалник, компактен circuity.БАС ЗГОЛЕМИ ви овозможува да ја прилагодите на ниските бас во рамките на опсег за да се зголеми само на начин ви се допаѓа.Гениј Аудио засилувачи се специјално развиен за да ги понудиме најдобрите вршење, професионални и квалитетни, засилувачи на пазарот.Искористување на иновативна технологија за да се создаде висок напојува, звук подобрување на автомобил аудио производи.Компактниот Мини-Плус Класа Д ДПП-1000.1 D е идеален засилувач за сите висок квалитет автомобил аудио ентузијасти.Се фокусираше на намалувањето на нарушување и доставување на звук јасност.Добро за внатрешни и надворешни средини, овој засилувач овозможува најдобра HPF и LPF фреквенции за бас фреквенција репродукција.Со својата 1 ohm стабилна, 2400 W Max моќ, тоа ќе ја испорача квалитет на звук за вашиот јазик.Овој висок напојува засилувач обезбедува импресивна 12.6 V : 400 W ФИРМИ во 4 ohms, 670 W ФИРМИ во 2 ohms и 1000 W ФИРМИ во 1 ohm со Фреквенција Одговор Крива на 50 Hz - 250 Hz.Јачина на Бучава Односот на 98 d B.Да ги искористат предностите на monoblock канал конекција за вашиот јазик и subwoofers.Овој висок напојува засилувач, исто така доаѓа со вграден во Бас се Зголеми кој ви дава контрола за да се прилагоди на ниско басот, во рамките на зголемување на опсегот, начинот на кој што сакам тоа да биде.Исто така, изграден во безбедноста систем за заштита за да се заштити вас и вашите опрема од небезбедни температури и коло шорцеви.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата