Kesoto Кристал Камерата на Телефонот Призмата Филтер 78mm Повтори Креативни Калеидоскоп за Фото Снимањето Камера Додатоци

Kesoto Кристал Камерата на Телефонот Призмата Филтер 78mm Повтори Креативни Калеидоскоп за Фото Снимањето Камера

Достапно за вашата нарачка
DEN 463.20
Залиха:

Широко се користи во фотографија и пост-продукција, која може да ги прикрие недостатоците и дамки, и да ги направи повеќе нејасен.Дијаметарот на призмата е 78mm, доаѓа со рачни стап, секој еден е рачно изработени.Направени од високо-квалитет солидна оптичко стакло и алуминиум, се обезбеди голема вредност на јасност и diaphaneity.Оваа призма ќе им даде многу изненадувања за време на фотографирањето, како тоа би можело да се создаде кул рефракција во фотографии, можете да се фотографира со некои интересни ефекти и да игра повеќе неочекувани трик во сцени од луѓето, сценографијата, ноќни сцени, и така натаму.Тоа е прилично кул да се користи оваа алатка за фотографија, со ова, вашите фотографии ќе бидат уникатни и полн со графички смисла без да се користи било дејства или фотошоп.Опис : Тоа е прилично кул да се користи оваа алатка за фотографија, со ова, вашите фотографии ќе бидат уникатни и полн со графички смисла без да се користи било дејства или фотошоп. - Оваа призма ќе им даде многу изненадувања за време на фотографирањето, како тоа би можело да се создаде кул рефракција во фотографии, можете да се фотографира со некои интересни ефекти и да игра повеќе неочекувани трик во сцени од луѓето, сценографијата, ноќни сцени, и така натаму. - Направен од високо-квалитет солидна оптичко стакло и алуминиум, се обезбеди голема вредност на јасност и diaphaneity. - Дијаметар на призмата е 78mm, доаѓа со рачни стап, секој еден е рачно изработени. - Широко се користи во фотографија и пост-продукција, која може да ги прикрие недостатоците и дамки, и да ги направи повеќе нејасен.Спецификација : - Материјал : Стакло и Метал - Ефект : Repeat - Тежина : 130g - Боја : Бела - Модел : FF003 Size Табела : Дијаметар : 78mm/3.07 inch Handheld Стап Должина : 150mm/5.91 inch Package Вклучува : 1 Парче Камера Стакло Filter1 Парче Рачен Stick1 Парче Прашина на платно.

Кон својствата

- Material:
Glass Metal
- Effect:
Repeat
- Weight:
130g
- Color:
White
- Model:
FF003
Size Chart:
Diameter:
78mm/3.07inch
Handheld Stick Length:
150mm/5.91inch
Package Includes:
1 Piece Camera Glass Filter :
1 Piece Handheld Stick :
1 Piece Dust-free cloth :

Најдобри предлози во категоријата