Physicianscare 90014 Аспирин Лекови, Две-Пакет, 50 Пакети/Кутија

Physicianscare 90014 Аспирин Лекови, Две-Пакет, 50 Пакети/Кутија

Достапно за вашата нарачка
DEN 153.60
Залиха:

Се продаваат како 1 Кутија (50 на 2-пилула доза пакети).Лесен-за-проголта обложени таблети со екстра-сила треска редуктор и болка знаците.Пакувани за поединечна употреба да го надополнува прва помош станици и колекции.Секоја таблета содржи 325mg на аспирин, не-steroidal, анти-инфламаторни дрога.Пакет доаѓа во кутија што се отвора од предната страна, овозможувајќи за лесен пристап.Содржи 50 индивидуални пакети на две таблети; 100 таблети во вкупно.Многу корисна за повремени болка или болка, кога ќе се на-на-go, тие фармацевт кутии се одлично во секоја канцеларија или worksite.За намалување на треска, за привремено олеснување на помали болки и болки поврзани со главоболки, мускулни болки, мала болка на артритис, настинка, toothaches, менструални грчеви, и backaches.Лесен-за-проголта обложени таблети со екстра-сила треска редуктор и болка знаците.Пакувани за поединечна употреба да го надополнува прва помош станици и колекции.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата