ZEALWOOD Merino Волна/Бамбус Без Show/Глуждот/Екипажот Спортски Чорапи Работи Голф, Тенис Пешачење Чорапи,1/3 Парови

ZEALWOOD Merino Волна/Бамбус Без Show/Глуждот/Екипажот Спортски Чорапи Работи Голф, Тенис Пешачење Чорапи,1/3 Парови

Достапно за вашата нарачка
DEN 263.76
Залиха:

60.5% Merino Волна, 38.3% Polyamide, 1.2% Spandex.ГОЛЕМИНА на : Мали одговара Жените обувка 4-6.5; Средни одговара Мажите обувка 6-8.5, Жените се вклопуваат обувка 7-9.5; Голем одговара Мажите обувка 9-11.5, Жените се вклопуваат обувка 10-12.5; ZEALWOOD Merino Волна Чисто Спортски Чорапи не се премногу дебели или премногу тенка, топло во зима и во лето кул.ПОТ УПРАВУВАЊЕ : Влага Контрола, Анти мирис, Дише Мрежа, Блистер Контрола, Мека Смеса, Премија Издржливост, Мазна Споеви.Кажете збогум на плускавци и chafing.Нашите Merino Волна Спортски чорапи се изработуваат со вентилација зони.Структурно модифицирани влакна држи нозете сува и кул да се спречи плускавци, гребнатинки и топли места.Се КОРИСТИ ВО ЛЕТО И ЗИМА : зошто волна е најдобар материјал за водење на чорапи.Без разлика во кое време од годината, користење на Не-Шоу Чиста Спортист Волна Работи Чорапи за супериорни перформанси.Термички регулирање својства на волна ги задржи нозете на совршена температура – дали користите како ладното време sock или летен работи чорапи.СПОРТ &СЕКОЈДНЕВЕН НОСАТ - ZEALWOOD MERINO ВОЛНЕНИ ЧОРАПИ професионално прилагодена за Извршување и сите други спортови, планинарење, фудбал, планинарење, трчање, понг, маратон, хокеј на мраз, фудбал, кошарка, голф, велосипедизам, итн.Различни бои, не покажуваат глуждот и членови на екипажот должина, едноставен стил чорапи, исто така, ги собере сите секојдневното облекување за возрасни и млади.ЗАДОВОЛСТВО ГАРАНЦИЈА : се надеваме дека ќе ви се допаднат merino волнени чорапи, колку што тоа го направи!Ако не сте задоволни со нашата ниска намали глуждот спортски чорапи, само да го вратите во рок од 30 дена за целосно враќање на средствата.Тоа е сосема ризик купување!.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата