6PCS ХТ-NTC 3950 100K 3D Печатач Thermistor, Темп Сензор за Creality Ender 3, Ender 3 Про, Ender 5, CR-10, CR-10-ТИ 3D Печатач 2Pin XH2.54, Инсталации 1m/39.4 инчи 2Pin XH2.54 (Пакување од 6)

6PCS ХТ-NTC 3950 100K 3D Печатач Thermistor, Темп Сензор за Creality Ender 3, Ender 3 Про, Ender 5, CR-10, CR-10-ТИ

Достапно за вашата нарачка
DEN 239.76
Залиха:

【Производ Користите】Thermistors се инсталирани во греење кревет на 3 D принтери и екструдерите да се реши проблемот на прекумерна температурни флуктуации влијаат на печатење квалитетот, Обезбедување на безбедноста и ефикасноста на печатач операции, може да се користи со топлинска блокови за поддршка на thermocouples, погодна за печатење со висока температура filaments. 【Температура Мерење】ХТ-NTC100 K 3950 е во можност да се измери температурата промена од -50℃ на +350℃, Може да го замени оригиналниот К-тип thermocouple температура, Препорачани параметри за thermistor : R25℃=100 K B25/50=3950 K± 1%. 【Производ Големина】ХТ-NTC100 K thermistor жица должина од 1 метар / 39.4 инчи, конекторот е 2pin XH2.54, температура мерење круг главата користење на 304 нерѓосувачки челик, со дијаметар од 3мм, должина 15mm, со внатрешна температура пакет, за да се обезбеди максимална оператор на живот со точни мерење температура. 【Компатибилни модели】3 D thermistor сензор на температура е компатибилен со повеќето 3 D принтери во пазарот како што се ender3, 3 X, 3 про, ender3 V2, Creality CR-10-ТИ Про, Anet E10 итн. 【Пакетот Вклучува】6 PCS ХТ-NTC100 K 3 D печатач thermistors за погодност за корисниците, жици се поврзани со жица, клиентите може да се намали и лемење според нивните потреби.Модел : HT-NTC100 K thermistor сензор на температура на cable Upgrade ХТ-NTC100 K Thermistor : пакет за мерење температура.Глава дијаметар : 3мм, Раководител должина : 15mm, Одговара за Нов Сензор Грејач Блок.На мерење температура : -50 °C ~ +350 °C, може да го замени оригиналниот К-тип thermocouple температура.Одговара за печатење со висока температура со вжарено.Негативна Температура Коефициент (NTC) Thermistor Модел : B3950 Temperature мерење главата големина : 3 * 15mm Material : Пластични+Metal Size : 1 Метар, 10*10mm Package Вклучува : 6x ХТ-NTC100 K Thermistor Сензор на Температура на Кабелот.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата