3M VHB 4646 Тешки Монтажа Лента - 11 во. (W) x 15 ft. (L) Постојана Врска Двојно Двострано Лента Се Тркалаат. Тешки Пломби

3M VHB 4646 Тешки Монтажа Лента - 11 во. (W) x 15 ft. (L) Постојана Врска Двојно Двострано Лента Се Тркалаат. Тешки

Достапно за вашата нарачка
DEN 4694.88
Залиха:

Поврзување на Кертриџот : темно сива селотејп нуди брзо и лесно обврзници завршувањето скратува и украси во автомобили, опрема, и тешки возила.Оваа монтажа лента може да се користи на местото на навртки, завртки, место завари, и течни лепила.Висока Отпорност : цврста пена селотејп е високо отпорна на влага, растворувачи, на УВ светлина, хемикалии, како и високо–ниска температура циклуси, до 450°F. постојана врска лента обезбедува посилна запечатување дури и во екстремни средини.Комунални Спектар : на селотејп обврзници да висока површинска енергија материјали како што се стакло, алуминиум, поцинкуван челик, и нерѓосувачки челик.Пена ја обезбедува безбедна, сигурна запечатување низ градежништвото, рударството, поправка, и електрични индустрии.Посебни Карактеристики : viscoelastic пена лента обезбедува флексибилни и цврсти врски со долготрајна издржливост.Оваа тешка должност лента помага во создавање на брз, постојан запечатување дури и во површини изложени на вода, разредувачи, и низ различни материјали.Спецификации : 0.025 во.дебела VHB лента со 11 во.ширина и 15 Ft.должина наоѓа заедничка примена во креирање на притисок чувствителни лепило обврзници со непосреден ракување барање.Високо ефикасни 3 M Многу Висока Поврзување на Кертриџот е дизајниран да се шири на оптоварување стрес преку заеднички.Притисокот чувствителни селотејп може да се приспособат на различни контракција и проширување стапки.Оваа пена лента може да се користи да се замени за дупчење, заварување, мелење, и нарезници со речиси невидливи за прицврстување на метални супстрати.Ова значи итно справување со сила—голем плус во некои работни средини и поправка работни места.На двострано лента може да се користи за прицврстување stiffeners, панели, декоративни материјали, и името плочи.Тешки-должност акрилна лента нуди осигурување на растворувач & отпорни на влага сврзување заедно со импресивни издржливост. 3 M VHB Лента 4646 е темно сива, 0.025 во (0.6 mm), општа намена лепило со цврста пена што има додадена функција на висока температура отпор.Брз и лесен за употреба постојана врска метода дава висока јачина и долгорочна издржливост.Тоа нуди проектирање флексибилност со својата viscoelasticity и моќна способност да се поврзат со различни површини.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата