Bertech ESD Пакување Лента со ESD Анти-Статички Симбол, 1/4 Инчи x 72 Метри, Јасно

Bertech ESD Пакување Лента со ESD Анти-Статички Симбол, 1/4 Инчи x 72 Метри, Јасно

Достапно за вашата нарачка
DEN 1024.80
Залиха:

МАТЕРИЈАЛ : Целулоза Ацетат.ЛЕПИЛО : Гума.ДЕБЕЛИНА : 2 Мили.БОЈА : Расчисти со ESD Симбол.АПЛИКАЦИИ : Aerospace Собранието, Компјутерските Оператори, Компјутерски Техничари, Електронски Собранието, Влакна Оптика Производство, Болници, и Соларни Индустрии.Bertech ESD Ленти се идеални за општи пакување во средини каде статички набој е прашање.Тие се обложени со растворувач врз основа природна гума лепило, која обезбедува одлични капи и држење на моќта.ESD Ленти се идеални за електроника индустрија, бидејќи тие се речиси статични бесплатна и може да се користи за да се затвори внатрешна кутии и заврши електронски компоненти.Овие ленти се достапни на 3 инчен јадро и се 72 метри долго.Тие се исто така познат како ESD Целулоза Ленти.Достапни како јасна лента, како и целулоза лента со ESD симбол отпечатен на тоа.Ro HS и да се ПОСТИГНЕ Согласност.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата