Фарадеј Ткаенина 43 x 118, EMF Заштита Бакар Ткаенина за Јачина на Блокирање, Фарадеј Заштита од Радијација DIY Куќиште Безжични Штит

Фарадеј Ткаенина 43 x 118, EMF Заштита Бакар Ткаенина за Јачина на Блокирање, Фарадеј Заштита од Радијација DIY

Достапно за вашата нарачка
DEN 1999.20
Залиха:

♥ Бакар+никел состав ♥ Висока спроводливост, низок отпор ♥ Големина 43in широк x 118in долго, доволно голем за да DIY ♥ Како стандард ткаенина, лесно да се намали и да се шие.Едноставно се намали и да се шие да се вклопи во вашиот паметен телефон, лаптоп, автомобил копчиња, или картички.Многу други usages дека можете да направите што сакате, породилно облека, rfid оклопна завеси, RFID анти-кражба паричници, картичка кеси, и така натаму.Висок заштитен никел и бакар состав блокови Wi Fi (2.Едноставно се намали и да се шие да се вклопи во вашиот паметен телефон, лаптоп, автомобил копчиња, или картички.Фарадеј Ткаенина, EMF Оклопна Ткаенина Воена Одделение Проводници Фарадеј Материјал Мора секогаш се нервозни кога се опкружени со сите видови на Современи електронски уреди, како што се smart метри, лаптопи, телевизиските екрани, мобилните телефони, моќ места, рутери, микробранови печки, или во близина ќелија кули?Дојде и да се подобри вашиот начини со бакар ткаенина, ќе најдете нова убава Медиуми Возраст. ✅[УЖИВААТ ЗАШТИТАТА] : На заштита од радијација ткаенина може да се задржи подалеку од зрачење на ТВ, компјутер, рутер, мобилен телефон и повеќето други апарати за домаќинство електрични апарати, кои ви даваат безбеден дом да се заштити вас и вашето семејство. ✅[МУЛТИ-КОРИСТЕТЕ] : Ова rf блокирање ткаенина е широко се користат во заштитата на дигиталните информации во уреди и технолошки приватност, кои ефикасно ја обезбедува и ја подобрува изолацијата на приватни информации. ✅[ЛЕСНО ДА се СПРАВИ] : Големина 43in широк x 118in долго, доволно голем за да можете лесно да се направи вашиот сопствен Фарадеј со нашите Фарадеј материјал. ✅[СОВРШЕНА КОМПОЗИЦИЈА] : На EMF заштита Ткаенини се направени од полиестер влакна, металик бакар и металик никел.✅[СУПЕРИОРЕН ОКЛОПНА ЗАШТИТА] : Ова Фарадеј Ткаенина е моќен проводници за материјал кој може да се користи за заштитен против електромагнетно поле (EMF), електромагнетни пречки (EMI) и радио фреквенција (RF) на сигнали.Карактеристики : 1.Совршена изведба за заштитен од RF/ EMI/ EMF/ LF, како и високо electrically Заземјување/Заземјување спроводливост.EMI, RFI, и EMF зрачење оклопна.Исто така, луѓето ги користат на emf блокирање ткаенина да shield штетни сигнали да се задржи тело здрав.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата