uxcell 25520 Заострените Ролери Имајќи Надворешниот Трка Првенство 3.265 надворешен Дијаметар, 0.75 Ширина

uxcell 25520 Заострените Ролери Имајќи Надворешниот Трка Првенство 3.265 надворешен Дијаметар, 0.75 Ширина

Достапно за вашата нарачка
DEN 311.76
Залиха:

Модел : 25520 (Надворешниот Дијаметар : 82.931 mm / 3.265", Ширина : 19.05 mm / 0.75").Еден куп (надворешниот прстен) за поврзување на шишарки (внатрешен прстен собранија, се продава одделно) за да се формира комплетен еден заострените ролери имајќи.Компонентите се separable и меѓусебно дека лесен за одржување.Карактеристики ниска триење и ниско ниво на бучава кои овозможуваат оперативна сигурност.Нуди тешки оптоварување капацитет на носивост и долг животен век.Опис : Ова еден куп натпревари со еден конус (внатрешен прстен собранието, се продава одделно) за да се соберат во комплетна еден заострените ролери лого, погодни за апликации кои ги поддржуваат и двете радијална и носивост.Овие лежишта се состои од внатрешен прстен (конус), надворешен прстен (чаша), кафез и ролки, кои ги дистрибуира радијална и носивост рамномерно низ ролери.Внатрешниот прстен со ролери и кафез собрание (конус) може да се монтира одделно од надворешниот прстен (екп).На separable компоненти се меѓусебно, кои го олеснуваат монтажа, dismounting и исто така одржување инспекција рутини.Оваа единствена заострените ролери имајќи е за употреба во високо-оптоварување, умерена брзина апликации кои вклучуваат транспортни системи.Спецификација : Модел : 25520 Material : Хром Steel Outside Дијаметар : 82.931 mm / 3.265"Ширина : 19.05 mm / 0.75".

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата