Futronic FS83 Сериски Оптички Скенер за Отпечатоци Модул (sFAM)

Futronic FS83 Сериски Оптички Скенер за Отпечатоци Модул (sFAM)

Достапно за вашата нарачка
DEN 934.56
Залиха:

Далечински скенер за отпечатоци модул со сериска врска.Futronic комерцијален софтвер и отпечатоци признавање алгоритам.Отпечаток признавање на точноста : ДАЛЕКУ-10-6, FRR-10-2. Погодна за речиси секоја уред.Водоотпорен прст скенирање на прозорецот.Futronic FS83 PIV сериски Отпечаток Автентикација Модул (s FAM) ги комбинира двете високи перформанси скенер за отпечатоци и признавање на моторот во еден уред.Тоа е внатрешна меморија, која може да се сместат до 2500 отпечаток шаблони.Секој домаќин систем можат да го контролираат FS83 преку стандард 4 жици сериски интерфејс за да се запишат прст и да ја признае прст.Признавање резултат ќе бидат испратени од FS83 на домаќинот.Тоа може да се користи за да додадете отпечаток признавање функција на постојните производи, како што се контрола на пристап на уредот, точка на продажба машина, електронски сеф, итн.Отпечаток слики и обрасци може да се префрлуваат помеѓу FS83 и домаќин систем за создавање на флексибилна примена.Futronic обезбедува алатки за развој на клиентите бесплатно за интегрирање на FS83 со главниот систем.FS83 е отпечаток на моторот исто така, може да се извлече и натпревар ANSI/ISO дефиниција.Ве молиме контактирајте Futronic за детали.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата