IMT 10 Стакло Вшмукување Чаша Вакуум Стакло Lifter со Метална Рачка и Месинг Пумпа, Тешки Вакуум Lifter за Гранит & Стакло Кревање на Прозорец за Замена, 265lbs Капацитет со Сло?

IMT 10 Стакло Вшмукување Чаша Вакуум Стакло Lifter со Метална Рачка и Месинг Пумпа, Тешки Вакуум Lifter за Гранит

Достапно за вашата нарачка
DEN 789.60
Залиха:

Кога тоа покажува помалку од 100% вакуум лево, едноставно пумпа клипот додека не се постигне оригиналниот вакуум притисок, без отстранување на првенство од стакло. Користете чиста сунѓер или lint-слободен платно за да ја исчистите првенство се соочи со некои сапуница вода.Подигнете го табот на подлога работ дозволи инстант порака. Влага или загадувачи може да се намали лизга отпор на купот.Ослободување вентил рачката овозможува брзо и целосно ослободување. ★【Безбедно Индикатор】 : Црвено-Линија Индикатор Предупредува Корисник на Било Вакуум на Косата. ★【Патентиран Гума Технологија, Поголема Вшмукување Моќ】 : стакло вшмукување чаша подлога е направена со трајни, без мирис, дополнителна сила гума и сите метална рачка за силна и ергономски зафат. Бидејќи стареењето и носат се намали капацитетот на гумена подлога, што треба да биде.Кога црвената линија е скриен, вакуум е доволно за да го дигате прстот.Силна вшмукување, лесна јаз, нема воздух течење, цврсти и издржливи.Ако црвена линија се појавува додека кревање, оставениот товарот веднаш и пумпа клипот до црвената линија е скриени повторно.замени најмалку еднаш на секои 2 години или кога штетата е откриена. Пумпа клипот до првенство придава целосно.Гаранција : 1 година 100% задоволни гаранција за квалитет.На пумпата се активни стакло lifter преку CE, SGS, Ro HS, PAHS сертификација. Притиснете вентил за ослободување рачката до првенство disengages целосно. ★【Добар Пакување со Одлични Услуги на Клиентите】 : Тоа е предвидено со силна и стабилна пластични случај за лесен транспорт и е заштитен од штета. Позиција на рака купот на површината на контактот значи црвена линија ќе биде видлив, ако тоа треба да се појави при кревање товар. Што се зачувани во сметководствената во случај на суво место со пониска температура.Тоа исто така го прави кревање на објекти полесно и побезбедно кога се работи на чекори, scaffolding или скали.Ова стакло lifter може да биде безбедно приклучен на оптоварување со користење на само една рака со неговата погодно палецот пумпа механизам.Единствена месинг клипот е потрајни од пластика и алуминиум еден. ★【Едноставен за Употреба】 : само пумпа клипот неколку потези, вакуум првенство ќе аташе на површината целосно и задржете вшмукување за повеќе од 6 часа.Одличен за кревање и пренесување на материјали, како голем стакло, плочка,аквариум, мебел,пластика, метал, камени плочи, и апарати. Ве молиме да се тестираат сите Вакуум Вшмукување Чаши за контрола сила на мал примерок парче материјал планирате да го користите чаши за пред употреба.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата