Probrico Колонијалната Приватност Вратата Копчиња со Квадратни Rosette, Црна Внатрешни работи, Бања/Кревет Брави на вратите, 10 Парчиња

Probrico Колонијалната Приватност Вратата Копчиња со Квадратни Rosette, Црна Внатрешни работи, Бања/Кревет Брави

Достапно за вашата нарачка
DEN 1780.80
Залиха:

10 Парчиња по пакет(за 10 врати) : приватност вратата копчиња со модерни црни заврши за бања или спалната соба вратата.Потврдете со ANSI Одделение 3, го Надминува 200,000 циклуси.Приватност Функција(без копчиња) : На latch гром може да се заклучи од страна на палецот се претвори копчето на внатрешноста knob.Итен ослободување алатка може да се отклучи вратата од надворешната страна.Челик Прилагодливи Latch : има прилагодливи универзална latch - 2-3/8", или 2-3/4", Одговара врати 1-1/4 инчен да 1-3/4 инчи.Лесно Intallation : Лесно да се инсталира со сите додатоци се вклучени.Лесен за инсталација прави за едно лице проект.Тоа се вклопува и десно и лево постапува врати.Димензии : Knob Дијаметар : 2.2"(57mm) , Rosette Дијаметар : 2.56"(65mm).Answer : ___________________________ Note : плоштадот плоча на latch е unremovable.Цел живот механички и убава завршница.Модерен изглед, здрав и пристоен квалитет.Универзално предавање; одговара и десната рака и левата рака врати.Надвор Knob x 1. Внатре Knob x 1. Latch единица x 1. Штрајк плоча x 1. Кутија штрајк x 1. Долго Завртки x 2. Кратки Шрафови x 4. Приватноста Knob Може да се заклучи од страна на палецот се претвори копчето на внатрешноста knob.Итен ослободување алатка (Монета) може да се отклучи вратата од надворешната страна.Доаѓа со сите додатоци (На плочата е квадратни агол и unremovable), настава се вклучени, лесно да се инсталира.Одговара Или Десната Рака Или Левата Рака Врати.Прилагодливи Backset - 2-3/8 инчи или 2-3/4 инчен (60mm или 70mm);.Се вклопува врати thicknes : 1-3/8 инчен да 1-3/4 инчен (35mm да 45mm).Надвор Knob x 1 Внатрешноста Knob x 1 Latch единица x 1 Штрајк плоча x 1 Кутија штрајк x 1 Долго Завртки x 2 Кратки Шрафови x 4.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата